Konfiguracja AP dlink DAP-1160

Witam serdecznie,

zakupiłem AP dlink DAP-1160 i mam problem z jego konfiguracją, a właściwie już z detekcją urządzenia.

Zacznijmy od tego, że chciałem skonfigurować poprzez przeglądarkę (192.168.0.50), lecz po podłączeniu kablem ethernet do komputera nie mogę wejść na stronę konfiguracji.

Spróbowałem następnie z DCC (taki konfigurator dołączony na płytce), jednak ten nie wykrywa urządzenia (raz twierdzi, że kabel ethernet jest niepodłączony, raz, że nie ma w ogóle AP). Próbowałem na 4 różnych komputerach i 3 różnych kablach ethernet. Wszędzie ten sam efekt.

Czy ktoś spotkał się do tej pory z takim problemem? Krew mnie zalewa, nie wiem co mam zrobić. Czy to możliwe, że dostałem jakiś felerny egzemplarz?

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Jeśli to tylko możliwe - zwrócić lub wymienić na coś od “normalnego” producenta. W tym przedziale cenowym dostaniesz już sprzęt z 8 MB flash i USB 2.0 na pokładzie np. od TP-Linka. Daje to drastyczną różnicę w funkcjonalności, szczególnie pod alternatywnym linuksowym firmware.

Zwrócić się nie da - jeśli to kwestia egzemplarza, mogę spróbować zareklamować. Jakieś inne propozycje?

Potrzebuję jeszcze kupić 2 ap, do innego miejsca, czy te od linksysa będą dobre? mam router linksysa, który sprawuje się świetnie.

Jeśli po twardym resecie, na fabrycznym sofcie nie da się w niego “wbić” przez HTTP - ja bym reklamował. A gdy naprawią / wymienią na nowy szybko wrzucił go na Allegro. Strata kilkudziesieciu PLN wartośći to naprawdę nic w porównaniu z odpuszczeniem sobie “atrakcji” jakie potrafią zapewnić produkty D-Linka.

Stare Linksysy były rzeczywiśćie bezkonkurencyjne w swojej klasie, ale teraz pojawiły się wynalazki ze znacznie lepszym jak sądzę przelicznikiem cena/możliwości. Choćby wspomniane TP-Linki.