Konfiguracja AP planet wrt-414 - problem

witam

zakupilem AP planet wrt-414 i mam problem zkonfiguracja

podpinam pod kompa skretka i wpisuje w przegladarce IP Acces pointa i mi sie nie laczy tak jak powinno, co moze byc nie tak ze nie dziala?

to chyba router a nie access point… access point to powiedzmy “dodatek” :smiley:

a jaki jest niby ten numer IP? proponuje sprobować 192.168.1.1 lub 192.168.0.1. A tak w ogole to jakis manual masz? warto tam poczytac…

a nie łączysz czasem kablem scrosowanym? Karta sieciowa włączona, dobra? Co to znaczy, że nie łączy się tak jak powinno? Łaczy i pokazuje panel administracyjny czy nie?

ten problem juz rozwiazany :slight_smile:

teraz mam nastepny problem, mianowicie konfiguracja

musze go skonfigurowac tak aby pracowal a trybie APC

na stronie producenta znalazlem jakas prezentacje dotyczaca kofiguracji WISP (bo o to chyba chodzi(:slight_smile: fajnie szlo na poczatku lecz w prezentacji jest zakladka Type WAN a ja nie mam jej u siebie - nie wiem po co w niej cos zmieniac ale tam jest zmieniane

porobilem “po swojemu” ale nie dzialalo

jako przyczyna nasuwa mi sie to ze siec rozpoznaje po adresie MAC i ze bede musial pogadac z adminem, jutro pojade do niego i pogadam se z nim

a router nie ma funkcji klonowania adresu? Jak tak to sklonuj MAC z kompa, na którym dotychczas miałeś neta i po problemie, a co rozmowy z adminem to inna sprawa, jeżeli chcesz być legalny powinieneś mu zgłosić, że dzielisz neta bo i tak jak będzie chciał to Cie namierzy. A WAN to własnie sieć zewnętrzna od dostawcy.