Konfiguracja AP TpLink WR743ND pod dekoder n


(manfred1) #1

Witam serdecznie skonfigurowałem Tp-link wr743nd jako AP dla dekodera enki z tej porady http://www.tp-link.com.pl/article/?faqid=403. Wszedłem w ustawienia dekodera włączyłem połączenie automatyczne i po chwili dekoder połączył się z głównym routerem. Od kilku dni przy próbie włączenia radia internetowego nie mogę się połączyć. Zresetowałem AP ponownie ustawiłem AP i dalej nic. Nie wiem co mam jeszcze sprawdzić aby to skonfigurować.


(roobal) #2

Według poradnika, który podajesz, skonfigurowałeś router jako WISP, czyli tak jakbyś chciał pobierać od kogoś sygnał wifi, z tego co ja widzę twoim dostawcą internetu jest Orange, więc domyślam się, że owy router ma funkcjonować jako karta sieciowa dla dekodera. Zrób to w taki sposób. Jeśli router ma być podłączony tylko do dekodera, przełącz go w tryb AP Client. WISP od AP Client różni się tylko, że działa jak karta sieciowa i może pobrać sygnał tylko na jedno urządzenie, WISP to AP Client z funkcją routingu, tzn. że dzieli sygnał na wiele urządzeń, dlatego nosi również nazwę AP Client Router. Jeśli nie masz trybu AP Client, to ustaw WISP.

Jeśli będziesz konfigurował WISP, ustaw serwer DHCP w innej podsieci, niż ta, z której adres otrzymuje router, np. router dostaje adres 192.168.0.100 to serwer DHCP powinien przydzielać adresy 192.168.1.2 do 192.168.1.254. Jeśli będziesz konfigurował tryb AP Client, wyłącz serwer DHCP, jeśli domyślnie nie zostanie wyłączony.


(manfred1) #3

Czyli którą zakładkę wybrać?

http://imageshack.us/a/img109/2280/beznazwy1ati.jpg

Mój główny router to TD W8961ND . IP Address 192.168.1.1 Subnet Mask 255.255.255.0 DHCP Server Enabled. Natomiast w tym który mam podłączony do dekodera n czyli wr743nd ustawienia są takie

http://imageshack.us/a/img28/1451/beznazwy1tu.jpg


(roobal) #4

Jeśli router ma działać tak, jakby był kartą sieciową dla TV, zaznacz opcję Client.

Zostaw na razie tak, jak jest router powinien domyślnie dobrać właściwe ustawienia, ale jeśli będzie trzeba, wyłącz serwer DHCP na routerze, który jest podłączony do TV. Jeśli coś nie będzie działać, daj zrzuty ekranu z obu routerów z ustawień WAN, LAN, DHCP i Wireless oraz trybu pracy routera.