Konfiguracja ASUS DSL-N66U - VDSL

Witam

Tak wyszło, ze przy przenoszeniu internetu z jednego miasta do drugiego, mam teraz linie VDSL i ogólnie całkiem przyjemna prędkość 40/5 Mbps (jak dobrze pamiętam). Niestety mój router od Orange zaginał (i tak nie wpierał VDSL), jestem w trakcie trwania, wiec nowego mi nie dali, musiałem poszukać jakiegoś ciekawego sprzętu.

Moj wybór padł na ASUS a DSL-N66U. Sprzęt dotarł, no i tutaj zaczęły sie problemy… Linia DSL zsynchronizowana, ale zalogować do sieci nie da rady.

Początkowo zgoniłem winne na Orange, ale przyjechał technik, podpiął swojego Sagema i bam, wszystko działa jak trzeba. Dal mi parę porad typu PPPoA VC Mux, VCI i VPI itd. sprawdziłem czy tak jest i nie pomogło.

Testowałem ustawienia wszystkich z 4 dostępnych u mnie trybów enkapsulacji, czyli PPPoA i PPPoE z VC Mux i LLC, swoje oraz rejestracyjne dane dostępu + wszystko co moim zdaniem powinno mieć jakiś wpływ na połączenie. Poniżej link do dropboxa ze screenami z panelu admin, możne ktoś z was zauważy jakiś błąd.

Link do folderu ze screenami z admina

Jeżeli ktoś z was jest z Poznania i wie jak to ustawić, albo jest w stanie polecić mi jakiegoś magika, to zapraszam do kontaktu (oczywiście żadnych akcji charytatywnych :slight_smile: )

Modem zachowuje się poprawnie a problem z działaniem wynika ewidentnie z błędu autoryzacji.

Przede wszystkim wprowadź w ustawieniach właściwe dane tj. swoją nazwę użytkownika i hasło

Wpisane przez Ciebie (widoczne na screenie) rejestracja@neostrada.pl służy tylko do zarejestrowania usługi i pozwala na połączenie tylko ze stroną Neostrady.

I w tym wypadku dostęp do sieci jest niemożliwy.

Pomogli mi juz na innym forum :slight_smile:

Co do danych do logowania, wystarczy rejestracja, żeby dostać IP z sieci. Eliminujemy wtedy nieaktywne konta, bledne hasla itd.

Trzeba było przestawić transfer mode na PTM, WAN Connection type na PPPoE, wlaczyc 802.1q i wpisac VLAN ID - 35.

Tak się rozglądam po stronie Orange i póki co nie znalazłem informacji, że przydzielają użytkowników do VLANów. Taka informacja na pewno się tu przyda.