Konfiguracja Asus WL-120GV2 - numer kanału

Mam notebooka Asus Z92km099H z WL120GV2

Wykrywam kilka sieci radiowych - niestety nie mogę wykryć sieci mojego dotychczasowego operatora. Na innych kompach (w tym notebookach) ta sieć jest wykrywana. Problem być moze związany jest z numerem kanału. Mój operator wykorzystuje kanał 12. Tymczasem moja karta ma zakres kanałów 1-11. W Europie wykorzystywany jest zakres 1-13 (jakieś - “ETSI”). Za nic nie mogę zmienić numeru kanał na 12 (np. w ustawieniu “ad hoc”).

Jakoś udało mi się zmienić numer kanał we właściwościach karty (przez “Menedżera sprzętu”). Nadal jednak nie mogę ustawić 12 kanału w konfiguracji mojej sieci, stąd wnioskuję, ze nie mogę wykryć sieci automatycznie nadającej na kanale 12. Jak to zmienić??? Próbowałem zmieniać oprogramowanie i sterowniki (w zasadzie dostepne tylko na stronie firmowej Asusa), ale wciąz to samo - tylko 1-11 w panelu oprogramowania. :frowning:

karta prawdopodobnie obsługuje tylko kanały 1-11(USA itd);

mogłeś jej teoretycznie zmienić na 12, bo jeśli w zakładce country\

region ustawiłeś Europa(1-13), to menedżer dał ci możliwośc wyboru

z tego właśnie regionu; wrzuć do google nazwę karty i dowiesz się

jaki zakres kanałów obsługuje

polska strona asusa http://pl.asus.com/ nie zna ani typu notebooka

ani karty - prawdopodobnie więc notebook pochodzi zza oceanu

i obsługuje tamtejsze standarty

Menedżer pozwolił zmienić na 12, choć przynam się, że dokładnie nie wiem jak to się udało (początkowo nie mogłem zmienić powyżej 11). Kombinowałem coś ze sterownikami i w końcu się udało. Tyle, że menedżer daje możliwość wyboru “obszaru”: USA/Ustawienia domyślne (żadnej możliwości typu Europa nie ma).

Kontaktowałem się ze sklepem http://www.x-kom.pl, który oferaował ten sam model - odpisali: “Ten model laptopa jest produkowany tylko dla określonych sklepów.” (hmmm-zwykła wymówka?) Kupiłem w Komputroniku (Wielkopolska-Wągrowiec).

Po szczegółowych “oględzinach” wydaje, mi się, że ten model sdiełano na Tajwanie. Pozostaje mi tylko dystrubutor i/lub serwis. A może ktoś coś jednak wie…

Z google próbowałem, ale na polskich stronach opis tego modelu karty ciężko znaleźć a z moją znajmością angielskiego nie mam czego szukać na innych.

DZIĘKI