Konfiguracja bezprzewodowego internetu. Tp-link. Ubuntu

Witam. Powoli przymieżam się do instalacji Ubuntu na komputerze mojej dziewczyny. Jest tylko jeden mały problem. Nie wiem jak skofigurować połączenie. Sam używam neo na archu. Wraz z internetem dostała kartę sieciową TP-LINK 11b\g Wireless Adpter. Sterowniki są do niej w jajku. Bo jak wchodzę w manager połączeń pokazuje nazwę dostawcy.

Na windowsie wpisywałem te dane aby skonfigurować jej neta:

Adres Fizyczny Karty Sieciowej

Adres IP Karty Sieciowej

Maska Podsieci

Brama

DNS (Primary)

DNS (Secondary)

Macie jakieś pomysły jak to zrobić.

Peace

P.S. Internet jest bezprzewodowy.

No to w ubuntu wpisz takie same.

Ale gdzie?

W Network Manager - graficznie lub edytuj /etc/network/interfaces, gdzie:

auto wlan0

iface wlan0 inet static

Adres IP Karty Sieciowej

Maska Podsieci

Brama

Pod warunkiem, że interfejs rozpoznawany jest jako wlan0, natomiast DNSy dodaj do /etc/resolv.conf.

Pozdrawiam!

Jakbyś miał problem z ręcznym wrzucaniem adresów sieciowych do plików konfiguracyjnych, a network-manager odmawiałby posłuszeństwa (bo rozumiem, że już tego próbowałeś), to zainstaluj sobie:

sudo aptitude install wicd

Prawdopodobnie będzie chciał przy instalacji wywalić network-managera (bo są w konflikcie). Wicd jest po polsku w repo ubu, a ustawienia ma konkretne i na temat, więc problemów mieć nie będziesz.

Pozdr

bez neta nie zainstaluje tego programu. Pokobinuje w weekend. Pozdrawiam:)

Głupio mi, że nie wziąłem tego pod uwagę. Możesz ściągnąć tego wicd i jego zależności na komputerze z netem, i potem te paczki przenieść np. na penie na komputer dziewczyny, i zainstalować:

cd ~/

mkdir wicd-paczuszki && cd wicd-paczuszki

aptitude download wicd adduser debconf debconf iputils-ping lsb-base net-tools psmisc python python-dbus python-glade2 python-gtk2 python-support python-urwid wireless-tools wpasupplicant gksu python-notify

A potem na drugim komputerze w katalogu z paczkami:

sudo dpkg -i *.deb

Większość zależności wicd są już pewnie z defaulta w systemie, ale nie wiem które, więc chyba lepiej mieć więcej niż mniej (rzecz jasna, nie ma takiej możliwości, żeby zainstalowały się pakiety, które już są w systemie)

Łatwiejszym sposobem mimo wszystko zdaje się jest jednak postawić w jakikolwiek sposób połączenie na kompie przez pliki konfiguracyjne i potem sobie ewentualnie jakieś ułatwiacze ściągnąć.

Przypomniało mi się, że na Archu siedzisz, więc w sumie aptituda i repozytoriów ubuntu/debiana nie masz pod ręką. Jeżeli chcesz, to możesz wszystkie paczki ściągnąć ręcznie, co chyba będzie wybitnie niewygodne.