Konfiguracja biblioteki w WMP11

Witam

Proszę o pomoc bo męczę się z biblioteką w windows media player 11 :slight_smile:

Mam na dysku troche mp3…są w róznych katalogach…w wmp chciałbym zachować te strukture katalogów. A jak dodaje utwory do biblioteki to mi wychodzi tylko jedna wielka lista…jak zrobić by struktura katalogów została zachowana??

Plichu

Korzystasz z polskojęzycznej wersji WMP 11 ?

Może zaznaczyłeś w opcjach biblioteki " Utwórz automatyczną listę odtwarzania ?

U mnie odtwarzacz ładując zbiory do biblioteki zachował strukturę bez mego udziału.

Spróbuj : Biblioteka - > Więcej opcji -> Monitoruj foldery…

Biblioteka -> Pomoc z korzystania z biblioteki…

Mnogość ustawień konfiguracyjnych, bardzo rozbudowany plik pomocy, zapewne pozwoli Ci pozbyć się tego problemu.

Pozdrawiam

Niestety w tym przypadku problemem nie są ustawienia tylko znaczniki (tagi) opisujące każdy plik MP3. Stąd Twoje kłopoty.

Żeby osiągnąć zamierzony efekt WMP musi poprawnie odczytać informacje o plikach, tzn. Wykonawca, Album Tytuł utworu, Numer ścieżki.

Da się to zrobić ale wymaga to czasu.

UWAGA - WMP potrafi zmieniać nazwy plików multimedialnych więc uważaj, żeby nie zrobić czegoś nierozważnego np. WMP błędnie określi dany utwór a Ty się zgodzisz i na dysku zamiast U2 będziesz miał Ich Troje

SZAMPAŃSKIEJ ZABAWY - POZDRAWIAM

Możesz masowo zmienić któryś tag na nazwę katalogu i potem w WMP przesortować listę wg. niego.

już sobie poradziłem dzieki wielkie :slight_smile: