Konfiguracja BIOSu aby móc przystąpić do instalacji systemu Windows

Witam

 

Mam laptopa Acer E1-570G i chciałbym zainstalowac na nim system Windows 7 (tak wiem, że nie jest wspierany przez firmę Acer dla tego modelu) tylko problem w tym, że po ustawieniu kolejki do Bootowania nie ładuję plików do instalacji systemu z stacji dysków tylko z HDD ładuję system(a w BIOSie jest widoczny napęd). Po przełączeniu z UEFI na Legacy wszystko jest w porządku do momentu gdy finalizuję instalację systemu i pojawia się BSOD (domyślałem się, że tak będzie ale chciałem spróbować). I z tego powodu mi się nasówa pytanie co mogę zrobić aby zainstalowac system operacyjny Windows 7 na tym laptopie? Czy można zainstalować system przez USB i przełożyć dysk HDD do laptopa (mam kieszeń). Bo wiem, że z Windowsem numer nie przejdzie typu: włożyć dysk do innego komputera zainstalować system i przełożyc dysk do Acera co innego z Linuksem. Kiedyś taki sam problem miałem z laptopem firmy Asus ale tam wystarczyło wyłączyć opcję (nie pamiętam jak się nazywa a nie mam mozliwości sprawdzenia i mogę się pomylić z nazwą) “Boot Secure” ( i tam też była sytuacja, że system inny niż Windows 8, 8.1 nie są wspierane dla tego modelu)

PS. Do opcji w BIOSie takich jak:

Secure Boot Mode - Standard

Erase all Secure Boot Setting   [Enter]

Select an UEFI file as trusted for executing    [Enter]

Restore Secure Boot to Factory Default    [Enter]

 

nie mam dostepu.

 

pozdrawiam oraz z góry dziękuje za wszelką udzieloną pomoc jeżeli coś jest nie jasne lub nie udzieliłem informacji która mogłaby pomóc w rozwiązaniu mojego problemu to proszę pisać postaram sie odpowiedzieć.

Jeśli San producent nie wspiera tego systemu to nikt ci nie pomoże.

Tylko, że nawet gdy próbuje zainstalowac Windowsa 8 to jest taka sama sytuacja.

Przełącz się na legacy, wyłącz secure boot i wtedy próbuj. Dla Windows 8 musisz włączyć UEFI i secure boot (to drugie możliwe, że nie jest wymagane). Ewentualnie pokaż treść tego BSOD (możesz użyć programu do odczytania logów), być może ktoś będzie wiedział co dokładnie go boli.

Poniżej prezentuję ustawienia BIOSu na których pojawił się BSOD podczas finalizacji instalacji Windows 7

 

 

 

Podczas Zmiany UEFI na Legacy opcja “Secure Boot” automatycznie się zmienia.

A co do programu do odczytywania logów to jakiego moge użyć? oraz jak z niego skożystać.

HIDCLASS.SYS sugeruje problem z urządzeniem usb, odłącz co się da z usb i ponów instalkę 7.

 

Z tego miejsca pragne podziękować wszystkim którzy udzielili się w temacie a w szczególności S3BA_ dzięki któremu instalacja systemu Windows 7 przebiegła pomyślnie. Do laptopa był podłączony modół od myszki bezprzewodowej (której nie mam w domu bo w zasadzie ten modół nie jest mój :P) osobiście nie przypuszczałem, że to maleństwo może mi przysparzać problemy :wink: także dziękuję za pomoc.

 

Temat do zamknięcia

Program odczyta log i przedstawi go jako blue screen, ale skoro dałeś zdjęcie, to przeglądanie logów jest już zbędne.