Konfiguracja BIOSu aby móc przystąpić do instalacji systemu Windows


(Tomcraft911) #1

Witam

 

Mam laptopa Acer E1-570G i chciałbym zainstalowac na nim system Windows 7 (tak wiem, że nie jest wspierany przez firmę Acer dla tego modelu) tylko problem w tym, że po ustawieniu kolejki do Bootowania nie ładuję plików do instalacji systemu z stacji dysków tylko z HDD ładuję system(a w BIOSie jest widoczny napęd). Po przełączeniu z UEFI na Legacy wszystko jest w porządku do momentu gdy finalizuję instalację systemu i pojawia się BSOD (domyślałem się, że tak będzie ale chciałem spróbować). I z tego powodu mi się nasówa pytanie co mogę zrobić aby zainstalowac system operacyjny Windows 7 na tym laptopie? Czy można zainstalować system przez USB i przełożyć dysk HDD do laptopa (mam kieszeń). Bo wiem, że z Windowsem numer nie przejdzie typu: włożyć dysk do innego komputera zainstalować system i przełożyc dysk do Acera co innego z Linuksem. Kiedyś taki sam problem miałem z laptopem firmy Asus ale tam wystarczyło wyłączyć opcję (nie pamiętam jak się nazywa a nie mam mozliwości sprawdzenia i mogę się pomylić z nazwą) "Boot Secure" ( i tam też była sytuacja, że system inny niż Windows 8, 8.1 nie są wspierane dla tego modelu)

PS. Do opcji w BIOSie takich jak:

Secure Boot Mode - Standard

Erase all Secure Boot Setting   [Enter]

Select an UEFI file as trusted for executing    [Enter]

Restore Secure Boot to Factory Default    [Enter]

 

nie mam dostepu.

 

pozdrawiam oraz z góry dziękuje za wszelką udzieloną pomoc jeżeli coś jest nie jasne lub nie udzieliłem informacji która mogłaby pomóc w rozwiązaniu mojego problemu to proszę pisać postaram sie odpowiedzieć.


(bart86) #2

Jeśli San producent nie wspiera tego systemu to nikt ci nie pomoże.


(Tomcraft911) #3

Tylko, że nawet gdy próbuje zainstalowac Windowsa 8 to jest taka sama sytuacja.


(roobal) #4

Przełącz się na legacy, wyłącz secure boot i wtedy próbuj. Dla Windows 8 musisz włączyć UEFI i secure boot (to drugie możliwe, że nie jest wymagane). Ewentualnie pokaż treść tego BSOD (możesz użyć programu do odczytania logów), być może ktoś będzie wiedział co dokładnie go boli.


(Tomcraft911) #5

Poniżej prezentuję ustawienia BIOSu na których pojawił się BSOD podczas finalizacji instalacji Windows 7

 

 

 

Podczas Zmiany UEFI na Legacy opcja “Secure Boot” automatycznie się zmienia.

A co do programu do odczytywania logów to jakiego moge użyć? oraz jak z niego skożystać.


(S3BA_) #6

HIDCLASS.SYS sugeruje problem z urządzeniem usb, odłącz co się da z usb i ponów instalkę 7.


(Tomcraft911) #7

 

Z tego miejsca pragne podziękować wszystkim którzy udzielili się w temacie a w szczególności S3BA_ dzięki któremu instalacja systemu Windows 7 przebiegła pomyślnie. Do laptopa był podłączony modół od myszki bezprzewodowej (której nie mam w domu bo w zasadzie ten modół nie jest mój :P) osobiście nie przypuszczałem, że to maleństwo może mi przysparzać problemy :wink: także dziękuję za pomoc.

 

Temat do zamknięcia


(roobal) #8

Program odczyta log i przedstawi go jako blue screen, ale skoro dałeś zdjęcie, to przeglądanie logów jest już zbędne.