Konfiguracja bramki fritz box fon

Potrzebuję skonfigurować bramkę voip Fritz Box Fon w schemacie sieci domowej: modem dsl od ISP, Router wi-fi z portem WAN 4x Lan. W bramce są porty DSL, Lan, USB, 3x telefon. Urządzenie FritzBox nie chce łapać internetu. Według mnie skoro internet mam podawany z routera wifi to podłączam wolny port Lan routera z portem Lan w bramce VOIP. Nie da się jednak w ten sposób doprowadzić internetu do bramki VOIP. Bramka zgłasza brak dostępu do internetu. Doszedłem do tego, że potrzeba wykorzystać port DSL, wtedy jednak też nie ma internetu w bramce. Próbowałem wielu kombinacji i co mnie zastanawia w panelu użytkownika jest tylko aktywny port Lan, reszta jest na szaro i praktycznie nie wykrywa ani połączenia internetowego ani podłączonego telefonu. Jaka byłaby poprawna konfigiuracja połączenia z internetem w bramce VOIP jeśli ISP na modemie ma DHCP, w routerze wifi IP od providera też po dhcp, w routerze sieć Lan na ręcznych adresach IP ? Nie wiem jak zestawić prawidłowo to połączenie, ponieważ nie da się do bramki VOIP doprowadzić internetu. Jakie będą Wasze porady do konfiguracji ? Nie chcę używać FritzBoxa jako modemu internetowego (ten już mam) tylko jako bramki VOIP do telefonu stacjonarnego.

Podaj jaki to konkretnie model.

Problem już rozwiązany.