Konfiguracja Canyon CN-BR1 (dzielenie Internetu)

(Dark Prince15) #1

Hey!

Wynajmuje mieszkanie, w ktorym podpiety jest Internet z UPC. Niestety wczoraj wspollokator zresetowal router i net zniknal :frowning: LAN normalnie dziala tylko nie wiem co mam pozmieniac, zeby router udostepnial Internet :confused: Jesli ktos potrafi konfigurowac Canyony prosze bardzo o pomoc!

Ps. Nie znam sie na tym za bardzo, ale podam dodatkowe info. Ze sciany wychodzi okragly kabelek, ktory podlaczony jest do czegos w rodzaju switcha, a z tego czegos dopiero biegnie zwykla skretka do routera (Canyon). Router w LANie ustawiony jest na DHCP.

(Golden Finger) #2

To co nazywasz Switchem jest modemem do Neta.

Zresetuj modem i w razie czego ponownie router, powinno być OK.

:okulary:

(Dark Prince15) #3

Wolalbym rozwiazanie pewne, poniewaz tak jak juz napisalem modem (nie chcialem go zle nazwac, bo by sie tez obrazil jak router :wink: ) dziala bez problemow i nie chailbym, zeby mnie sasiadka przybila za uszy do sciany za to ze po resecie modemu net juz totalnie zniknal… Tylko trza jakos ten zdradziecki router ustawic… :confused:

(pysiu) #4

a fachowca nie lepiej wezwać :wink: a w instrukcji nie masz nic opisane :wink:

(Dark Prince15) #5

Nie rob ze mnie blondynki :stuck_out_tongue: :wink: W instrukcji niby jest, ale wlasnie probuje podkreslic, ze to nie jest problem typowy (czyt. ja czytac instrukcje i robic co tam pisac ale mechaniczny potwor nie dzialac dobrze) :confused:

A fachowiec wezwany tyle ze ostatnio “jest troche zajety” co nie wrozy szybkiego przybycia…

A juz tak BTW to wlasnie do takich celow ktos stworzyl fora…