Konfiguracja Cerberus P6331-07A

Witam dzis zakupilem router z tematu. Jestem noobem jesli chodzi o routery. SIeci przez switch czy laczenie kompow to umiem, ale nie potrafie skonfigurować routera. ;/

Tzn, tak by wydajnosc w grach online była maxymalna. Pewnie kazdy aspekt gry albo sciaganie plikow ma swoja konfiguracje. Niestety nie znam zadnej :x

Obecnie zrobilem jako dynamiczny IP a nie PPPoA/PPPoE, mam tu niby opisane czym to sie rozni ale co to oznacza w praktyce i konfiguracji to juz nie.

Jesli moglby mi ktos napisac sposob chociaz na 1 kofing to bede wdzieczny. Lub moze jaksi link do “krok po kroku”

Prosze o pomoc! :expressionless:

//edit mam Viste oraz FF 2.0., net z Netii 1mb pod lapkiem, w planach mam podlaczenie 1go PCta pod internet niekoniecznie pod lan z lapkiem.

Nie moge znaleśc zdjęcia twgo modelu routera… ale wnioskuje że to coś takiego 6311-07 bardziej zbliżonego numeru nie widziałem… Jesli to takie coś to niemasz wi-fi wiec tylko kabelek wchodzi w gre… na początek podepnij modem który zapewne masz albo wtyczke ethernet którą dostajesz internet w gniazdo WAN… następnie swojego laptopa do jednego z gniaz LAN i zaloguj sie na router… ustaw sobie aby sam przydzielał IP i w zasadzie z koro to kablowy router to byłoby tyle… komputer powinien bez problemu działać w necie na full łączu a jak podepniesz inny kom to siec też śmiga… jeśli z natomiast sam podasz IP to pamietaj, że jak podepniesz innego kompa to musisz zachowadz odpowiedni przedział aby sie widziały :wink:

nie wiem czy moge tu dac ten link pod aukcje ale to ten router:

http://allegro.pl/item292686694_neostra … 1_07a.html

No zrobilem i dziala, tyle ze sa tam opcje typu QoS i inne skomplikowane rzeczy. I nie wiem czy starczy jak to jest fabrycznie czy ustawic to jakos.

Pytanie: czy ten caly NAT jest potrzebny i czy spowalnia łącze? I czy ten firewall na routerze sam dopasuje opcje do popularnych programow do neta czy to tez trzeba gdzies recznie ustawic?

Wybaczcie ale strzeżonego … :slight_smile:

W miare czasu dodaje jeszcze jedno pytanie nr3. : W jaki sposob albo jaki sposób łączenia wybrać by móc szybko zmienic IP ,Tak jak to wyglada na normalnym modemie. Bo po wybraniu Dynamic IP nie wykrywa mi internetu tylko siec lokalna. Dopiero po wyborze PPPoA/PPPoE net wraca ;/