Konfiguracja Compiz Fusion i style

Jakie efekty powinny działać na grafice jaką mam w podpisie, zależałoby mi na kostce i na “gnących się” okienkach. Jeśli będzie kostka, to jak się ją uruchamia? Linuksa mam od niecałej godziny i jeszcze trochę się gubię. Gdzie można znaleźć style do Ubuntu? Szukałem, ale chyba coś słabo, bo nic nie znalazłem :frowning: . System to Ubuntu 7.10 (KDE sprawiało mi problemy więc przeszedłem na GNOME). Powiem, że nawet mi się podoba :slight_smile:

Co masz na myśli pisząc style?

Codo kostki jeżeli masz akceleracje 3d to wykonaj w konsoli takie polecenie

sudo apt-get install compizconfig-settings-manager

Potem menu preferencje ustawienia compiza i można już kostkę ustawić :slight_smile:

W Ubuntu 7.10 COmpiza powinieneś mieć od razu.

Sprawdź czy już nie masz kostki:

alt+ctrl+przyciśnij lewy przycisk myszki i go przytrzymaj i ruszaj myszką.

jeśli nie to zobacz w menu ustawienia restricted drivers lub coś takiego i poszukaj od razu coś o efektach pulpitu.

Wygląd okien, obramowań, ew. pasków menu

Mam już to

Ustawienia kostki są dostępne, ale nie orientuję się w tych ustawieniach

fbad3d651b7067b2m.png

Jak to ustawić, bo totalnie nie wiem co zrobić :frowning:

Złączono Posta : 21.10.2007 (Nie) 22:14

Jeżeli chodzi o falujące okienka to miałem je, ale nagle system się zaciął. Udało mi się :mrgreen: i po restarcie okienka już się nie gną, jak to ustawić z powrotem?

Pablo55 w konfiguratorze wszystko pisze, nawet jak byś nie umiał czytać to po obrazkach byś się domyślił :stuck_out_tongue:

OK. W głównym oknie, ale dalej to juz nie wiem. Konfiguracja falowania tych okien. Nie wiem co ustawić i co wpisać.

40b4840510cbdd43m.png

Jeśli ktośma to poprawnie ustawione, to mógłby dać screena?. Dziś już nie odpowiem, gdyż idę spać.

Ja mam tak:

7fe29d1ef086052dm.png

ustawienia kostki:

b12bf5a71a6f741dm.png

electro1984 proszę nie podczepiać się pod tematy innych userów. Jak masz problem, załóż własny temat.

jak po włączeniu tego plugina nie okna się nie żelują to znak że nie działa poprawnie akceleracja :-).