Konfiguracja do ModemoRoutera Thomson

Jak poprawnie konfigurować router model to Thomson TWG870?

Nie znam się nic, a nic odnośnie konfiguracji routera. Wolałbym samodzielnie konfigurować. Co jest potrzebne dane do konfiguracji routera? Jaki mam adres IP z sieci?

Nie mam pojęcia jaki mam typ połączenia (Adres IP Statyczny czy Dynamiczny).

Najprawdopodobniej masz adres IP dynamiczny. Kabel antenowy przykręcasz do modemu w odpowiednie złącze, modem powinien zostać skonfigurowany przez twojego operatora, bo jeśli się na tym nie znasz, możesz później mieć problemy z dostępem do internetu z własnej winy i nie będziesz mógł tego reklamować. Ustawienia sieci LAN i wireless możesz skonfigurować samodzielnie, na forum masz poradnik.

Te modemy sa skonfigurowane tak przez upc ze pobiera automatycznie sobie ip dynamiczne skonfigurowac mozesz sobie tylko nazwe sieci haslo do niej i dmz, etc ale nie ruszaj ustawien ip jak i nie wyłączaj go z praduna noc bo moze być tak ze modem zalogowany bedzie ale nie pobierze sobie ip. Ostatnio takie bledy byly ale powinny byc juz naprawione po przez aktualizacje firmware w modemie.

Oczywiście, że znam Lan, Wireless, DHCP itp. Mój dostawcy Internetu to GAWEX MEDIA Szczecinek. Szkoda, że nie mam dane w umowie tylko, że mam sieci bezprzewodowej (Wi-Fi) SSID i Hasło.

Masz w ogóle możliwość zalogowania się do routera? Tobie dane takie jak IP nie jest potrzebne, bo zostaje Ci ono przydzielane automatycznie przez ISP.