Konfiguracja dwóch kości RAM - gryzą się po O/C procesora

Witam :slight_smile:

Posiadam dwie kości RAM po 512 MB każda.

Ale jest problem. Nie potrafię zbytnio podkręcić procesora,ponieważ wtedy wywalają się bluescreeny.

Nowsza kość ma 200 mHz, a starsza 166 mHz. Gdy procek AMD ATHLON XP idzie na domyślnym 1700 lub ~~1800+ nie wywala się. Ale jak dam 1900+ to wtedy w ogóle nie uruchamia się system. Co można by z tym zrobić? Tylko nie mówcie,żeby wrzucić jedną kość gigabajtową. :stuck_out_tongue: Sam o tym myślałem,ale jak śpiewała ABBA : many,many,many :smiley:

podnieś napięcie na CPU !!

W biosie mam taką opcję,że wybieram ręcznie jak ma być podkręcony lub taka opcja: RED STROM OVECLOCKING i wybiera najwyższe 144…a ręcznie piszę że mogę wybrać od 133(1700) do 144 (1900+). Teraz mam 138 i procek to 1800+. Wczoraj się bawiłęm biosem i podniosłem napięcie z 1,48 do 1,5. Ale nie pomyślałem że to może pomóc. Ewentualnie jak pamięci nie będą się gryzły to ile max mogę wyciągnąć z tego procka? Można powyżej 144? W chłodzeniu nic nigdy nie zmieniałem :o

FSB nie umiem w ogóle zmienić, bo pokazuje taką opcję ale nie da się nic z nią modować.

A ten dzielnik procesora to gdzie??

wraz ze wzrostem fsb (zwłaszcza gdy są to taktowania niestandardowe - inne niż 133/166/200Mhz wraz ze wzrostem tego fsb podnoszą się na niektórych płyta głównych taktowania agp/pci - co może prowadzić do utraty danych, niestabilności pracy systemu a nawet uszkodzenia urządzeń na PCI/IDE/AGP jeśli te częstotliwości wraz ze wzrostem fsb nie są zablokowane). spróbuj podnieść mnożnik procesora o 0,5 jeśli się nie zmieni częstotliwość taktowania proca to spróbuj ustawićfsb na 166Mhz - jeśli jest procek odblokowany (ma odblokowaną magistralę) to powinen wystartować na tej fsb - jesli nie naucz się resetować BIOS przez wyjęcie baterii i odłączenie zasilania).

Wszystko trzeba ustawiać w BIOS-sie czy istnieją jakieś programy do tego?

gdzie podnosi się mnożnik prcoesora?

mógłbyś bardziej łopatologicznie? :mrgreen:

może jakaś instrukcja mała?? :smiley:

tylko w BIOSIE !!

patrz wyżej.

google.pl - podkręcanie socket A.

Ja używam SetFSB i do tego MemSet do zmiany fsb proca/timingów ram

Lecz przy zmianie napięcia wchodze do biosu i przy okazji też zmieniam tam częstotliwości

Można tak i tak

takie zabawy mogą się skończyć uszkodzeniem płyty głównej.

Mi nigdy się to nie trafiło, a na kilkudziesięciu kompach tego używałem

Jeśli chodzi o złe rozpoznawanie magisterii to prędzej komp się zawiesi po zmianie fsb niż przestawi ustawienia

Wtedy można wykluczyć zabawe tymi programami