Konfiguracja ESET Smart Security 5

Witam ! Mam pytanie czy trzeba konfigurować ten właśnie program ? czy do najlepszej ochrony trzeba coś zmieniać w ustawieniach ? chciałbym aby nie było dużo komunikatów (co 5 sek), ale też najlepiej chronił mój komputer. czy trzeba coś zmienić ? proszę o pomoc.

Witam. Tydzień temu właśnie instalowałam Eset. Instalacja przebiegła szybko. Porgram sam ustawił wszystko na maksymalną ochronę, nawet od razu jest ustawiona kontrola rodzicielska :smiley: Komunikaty, jeśli chcesz, można wyłączyć całkiem lub ustawiać jak długo mają się wyświetlać - Ustawienia - (na samym dole) wprowadź ustawienia zaawansowane - interfejs użytkownika - alerty i powiadomienia. I skanowanie ustawiasz, co jaki czas chcesz, by skanował. Wchodziłam we wszystkie opcje i uważam, że jest ok. Problem, jaki miałam - to z All Player, bo mi wyświetlał “Wykryto uzycie ukrytego kanału w pakiecie ICMP, zdalny adres IP 178.33.60.196” oraz normalną stronę internetową, że jest “przejęta” i jak ją wyłączę to będą utracone dane i grozi to bezpieczeństwu mojego komputera. Na razie mam takie tygodniowe doświadczenia z tym programem. Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam. :slight_smile:

na stronie producenta jest wszystko , wystarczy tylko poszukać

tutaj

czytaj

Te informacje są średnie, już lepszy jest artykuł: http://www.pcworld.pl/news/377107/ESET. … iatke.html

ale też dużo nie wnosi. Zakładający temat, z tego co rozumiem, chciałby dowiedzieć się co przeciętny użytkownik mógłby wyłaczyć by Eset w jak najmniejszym stopniu zwalniał działanie kompa, ja zresztą również.