Konfiguracja firewall w KIS 2011


(ziom888) #1

Witam

Mam bardzo wielką prośbę nie ukrywam,że się nie znam jeszcze za bardzo na firewall szukałem w google lecz odpowiedzi nie znalazłem.

Mianowicie mam problem bo nie wiem jak dobrze skonfigurować firewall-a w kaspersky internet security 2011,by czuć się bezpiecznym.

Kolejne jeszcze pytanie to w sprawie portów skanowałem na pewnej stronie GRC i tam wyskoczyło dużo portów Closed na niebiesko czyli,że są zamknięte czy to dobrze jest czy źle ? a reszta portów to,że są na Stealth na zielono,a porty open nie ma żadnych.

Pozdrawiam z Góry Dziękuje.

Ps.Mam nadzieje,że napisałem to w dobrym dziale.


(roobal) #2

Nie miałem za bardzo do czynienia z tym firewallem ale niektóre programy tego typu posiadają tryb uczenia się. Niektóre domyślnie blokują ruch przychodzący, a zezwalają na ruch wychodzący z możliwością dodawania wyjątków i właściwie nic więcej nie trzeba konfigurować.

To dobrze, że porty są zamknięte, ponieważ zadaniem zapory jest całkowite blokowanie ruchu sieciowego, a dokładniej blokowanie ruchu sieciowego, który przychodzi do twojego komputera, natomiast ruch wychodzący z twojego komputera do sieci jest dozwolony. Porty czasami trzeba otworzyć, aby ktoś mógł nawiązać połączenie z daną usługą na twoim komputerze ale na komputerach domowych taka potrzeba występuje rzadko i tyczy się to bardziej serwerów. Z tego co kojarzę, to porty oznaczone jako stealth, to porty ukryte.

Jeśli posiadasz router w domu, to on również pełni funkcję zapory sieciowej, pod warunkiem, że jest aktywna i warto z tego skorzystać.

Pozdrawiam!


(system) #3

Toż trojany byłyby very happy.

Jeżeli chodzi o konfigurację zapory w KIS, to najlepiej sięgnąć do źródła, czyli poczytać Pomoc dołączoną do programu lub odwiedzić http://support.kaspersky.com/pl/kis2011 ... s/firewall


(Gryf00n) #4

http://support.kaspersky.com/pl/faq/?qid=208280420


(ziom888) #5

Temat został mi wyjaśniony,więc można zamknąć.

Pozdrawiam.