Konfiguracja glosnikow i ustawien karty muzycznej

moje ustawienia wyglądają następująco czy możecie mi powiedzieć co tu można zmienić bo niektórymi suwakami albo opcje włączam a ja nie słyszę różnicy żeby wiedzieć co jest do czego… dziękuje za pomoc za poinformowanie mnie do czego są poszczególne opcje aby dźwięk z tych głośników był jak najczystszy… dziękuje za pomoc !!

http://img41.imageshack.us/i/98966030.jpg/

Pierwsze okienko: Device information - informacje, nic tu nie zmienisz.

Drugie okienko: EAX Effects - efekty, nie warto włączać (zostaw tak jak jest na screenie)

Trzecie okienko: X-Fi CMSS-3D - masz włączone Surround, czyli dźwięk przestrzenny. Jeśli masz więcej niż 2 głośniki to warto to ustawić, jak masz zwykły zestaw stereo to wyłącz odfajkowując “Enable X-Fi…”

Czwarte okienko: X-Fi Crystalizer - nie wiem co to, ale myślę, że może zostac tak jak jest

Piąte okienko: SPDIF I/O - ustaw 96kHz

Szóste okienko: Bit-Matched - zostaw tak jak jest, czyli wyłączone

Siódme okienko: Performance. Sampling rate daj największy jaki jest na rozwijanej liście. Bit Depth daj 24 bit.

Ósme okienko: Restore defaults - przywracanie ustawień domyślnych. Dopóki nie klikniesz “Restore defaults” to ustawienia domyślne nie będą przywrócone.

X-Fi Crystalizer odpowiada za ‘wytłumianie’ trzasków itp z dźwięku, także możesz dać to na 100% :slight_smile:

Cała reszta jak napisał bochen9.

Zrób tak jak mówi bochen9 ,

Hitm3n , - X-Fi Crystalizer próbuje odzyskać stracone pasmo podczas kompresji dźwięku mp3. Można dać na 100%. Odczucie subiektywne jest lepsze na 100.

chciałbym teraz skonfigurować ustawienia tak aby mieć dźwiek surround… z moich głośników z każdego leci to samo a chyba nie powinno tak być ?

Surround to trzecie okienko - X-Fi CMSS-3D.

Zobacz co masz na rozwijanej liście pod “Upmix mode” i możesz jeszcze pokombinować z pionowym suwakiem.

Powiedz nam jeszcze jakie masz głośniki.

logitech x-530 a karta sound blaster SE 0570

Myślałem nad kodekami może coś nie mam zainstalowane bo tego AC3 nie widzę… mam tylko coś takiego jak Combined Community Codec Pack i tam ffdshow audio i video są też

http://img8.imageshack.us/i/16620926.jpg/

Dodane 21.06.2009 (N) 14:06

pod Upmix mam stereo Xpand a suwak jest od glosnosci i puszczaniu albo na dyle albo na froncie

A na czym próbowałeś? Na filmie z dźwiękiem 5.1 czy na pliku mp3 stereo??

Bo jeśli słuchasz muzyki mp3 stereo to nigdy nie będziesz miał surround’a. Jeśli natomiast puszczasz coś co jest nagrane z dźwiękiem surround i mimo to nie masz efektu surround to wtedy jest problem do rozwiązania…