Konfiguracja głośników

Witam. Posiadam głośniki creative T7900 7.1, a nie dawno zakupiłem kartę Creative Sound Blaster Audigy 7.1 EAX. Problem polega na tym, że nie wiem jak skonfigurować i jakie sterowniki dla karty ściągnąć aby głośniki działały. Sprzęt działa, a karta jest aktualnie podłączona do komputera i obsługuje 3 przednie głośniki i subwoofer. Moja płyta główna to Abit NF7 v2 z zintegrowaną kartą muzyczną.

Zakładam, że masz prawidłowo podłączone głośniki zgodnie z instrukcją i nie dokonałeś odpowiedniego wyboru liczby głośników w programie Speak Setting. W celu przekonania się że wszystkie satelity, (głośniki) działają naciśnij test. Powinneneś usłyszeć z każdego głośnika dźwięk opisujący położenie i przy okazji ustalisz czy, aby napewno prawidłowo je rozmieściłeś w twoim pokoju.

Wyłącz w BIOS-ie zintegrowaną kartę dźwiękową i zamieść na forum listę przerwań IRQ z informacji o systemie w celu zorientowania się czy występuje konflikt przerwań. Sam sterownik to karty dźwiękowej serii SB nie wystarczy.

W EAX Settings(po zainstalowaniu sterów i oprogramowania do karty Creative’a) ustaw na Enabled CMSS 3D Stereo Surround.

jeśli masz Audigy SE to być może zainteresują Cię modowane sterowniki do tej karty, zmieniające ją w Xtreme Audio, poprawa jakości dźwięku zauważalna

jakbyś był ciekaw to link

Jakość rzeczywiście lepsza,ale…

viewtopic.php?f=19&t=270482&hilit=+modowanie