Konfiguracja GRUB 2 Xubuntu 16.04 i Win7 na VM

Serwus,

potrzebuję podpowiedzi, co robię źle. Chcę zmienić w grubie system domyślny na win7 , wydłużyć czas na wybór i wrzucić dowolny plik graficzny jako tło.
Uruchomiłem /etc/default/grub
Skonfigurowałem tak:


Zgodnie z poleceniem wykonałem update-grub , wykonało się pozytywnie.
Wykrył prawidłowo wpis win i ścieżkę do pliku graficznego. Zapisałem uruchomiłem ponownie i wciąż uparcie wszystko bez zmian.

Wszystko odbywa się w VBoxie i obok win7 zainstalowany jest xubuntu 16.04

Plik graficzny nie może znajdować się na partycji domowej użytkownika “HOME”, ponieważ jest ona montowana w późniejszym etapie przy starcie systemu.
Najlepiej jak będzie w: /usr/share/images/desktop-base/ lub /boot/grub/themes/
Prawa do odczytu pliku trzeba ustawić dla wszystkich i plik graficzny musi mieć profil RGB, 8-bitowa głębia kolorów i bez przeplotu.

Sprawdź, czy nie uruchamiasz maszyny wirtualnej ze snapshota. (zapisanego stanu)

Jeśli wolałbyś gui to grub-customizer jest dobrym wyborem

@synaptyk grub-customizer to najlepiej wiadomo :wink: ale mam akurat takie zadanie żeby to zrobić z poziomu konsoli.
@Domker Okej spróbuję przenieść obraz w inne miejsce. Inna sprawa, że pozostałe parametry mimo zapisu nie działają tj. windows defaultowo. :confused:

A wpisz zamiast “Windows 7 (loader)” po prostu cyfrę. Bez cudzysłowu. U mnie jest to 0 (zero). Zapewne zmiana na 1, 2 czy 3 pozwoli na zmianę domyślnego systemu.

@anon41799040 ma rację:
0 - pierwszy element listy
1 - drugi element listy
2 - trzeci element listy itd.

Łatwo zmienić można poprzez:
grub2-set-default NUMER_ELEMENTU

Zweryfikować możesz wpisując (po regeneracji update-grub):
grub2-editenv list

Wprowadziłem zmiany

Następnie update
image

No i reboot.
Dziękuję bardzo
O dziwo zadziałało (mimo, że opcje z cyfrą wpisywałem wcześniej :open_mouth: )
W każdym razie dalej nie działa zdjęcie, ani w ogóle zmiany w szacie graficznej
image