Konfiguracja i nagranie na cd/usb bootowalnego systemu


(Albatraoz) #1

Witam, znowu problem, po raz kolejny raz nie umiałem dobrać działu w którym zadać pytanie :frowning:

 

Chciałem nagrać na cd lub usb system, jakikolwiek - ale najlepiej linux, tak by po jego załadowaniu z nośnika i otwarciu przeglądarki (np. mozilla), od razu były w niej zainstalowane dodatki, np. wtyczka umożliwiająca pobieranie z youtuba.

Da się to zrobić? Jeśli tak to w którym programie?

 

To rozwiązanie chwilowe, bo np. po 3 miesiącach pojawi się kolejna wersja wtyczki, jeszcze wcześniej nowsza przeglądarki itd, więc płytka stanie się przestarzała :slight_smile:

pozdrawiam


(mrFreeze) #2

Na linuxach się nie znam więc się nie wypowiadam. W Windowsie jest to do zrobienia integrujesz sterowniki, programy itp pamiętam, że kiedyś się tym bawiłem troszkę do WXP jest niezawodny nLite do W7 - RT7 Lite, vLite ale czy ma sens integracja czegoś na chwilę sam sobie odpowiedź.


(kop524) #3

Witaj a nie łatwiej zarejestrować konto na mozilli i dać synchro???

Wtedy co prawda nie odrazu ale w 1-2m będziesz miał najnowsze wersje wtyczek + zakładki. Dodatkowo możesz zrobić synchro na każdym systemie, który obsługuje mozillę a większość linux’ów ma mozillę jako domyślną przeglądarkę.

 

Pozdro.


(pocolog) #4

Najłatwiej będzie Ci zrobić bootowalny pendrive przy pomocy programu Unetbootin. Po wybraniu obrazu płyty ustal dodatkowy zarezerwowany rozmiar dla systemu. Po uruchomieniu komputera z takiego pendrive będziesz miał do dyspozycji to zarezerwowane miejsce, a dodatkowo będą tam zapisywane wszystkie zmiany w systemie.

Przynajmniej kiedyś tak to działało z kubuntu i chyba powinno z innymi dystrybucjami też działać.


(kop524) #5

@pocolog to z tego co mi wiadomo działa tylko z ubu i innymi na jego bazie. Natomiast ja polecam Rufus(www.Rufus.akeo.ie) do nagrania obrazu os i potem jak było wspomniane synchro mozilli(czy czego aktualnie używasz).

Pozdro