Konfiguracja i nagranie na cd/usb bootowalnego systemu

Witam, znowu problem, po raz kolejny raz nie umiałem dobrać działu w którym zadać pytanie :frowning:

 

Chciałem nagrać na cd lub usb system, jakikolwiek - ale najlepiej linux, tak by po jego załadowaniu z nośnika i otwarciu przeglądarki (np. mozilla), od razu były w niej zainstalowane dodatki, np. wtyczka umożliwiająca pobieranie z youtuba.

Da się to zrobić? Jeśli tak to w którym programie?

 

To rozwiązanie chwilowe, bo np. po 3 miesiącach pojawi się kolejna wersja wtyczki, jeszcze wcześniej nowsza przeglądarki itd, więc płytka stanie się przestarzała :slight_smile:

pozdrawiam

Na linuxach się nie znam więc się nie wypowiadam. W Windowsie jest to do zrobienia integrujesz sterowniki, programy itp pamiętam, że kiedyś się tym bawiłem troszkę do WXP jest niezawodny nLite do W7 - RT7 Lite, vLite ale czy ma sens integracja czegoś na chwilę sam sobie odpowiedź.

Witaj a nie łatwiej zarejestrować konto na mozilli i dać synchro???

Wtedy co prawda nie odrazu ale w 1-2m będziesz miał najnowsze wersje wtyczek + zakładki. Dodatkowo możesz zrobić synchro na każdym systemie, który obsługuje mozillę a większość linux’ów ma mozillę jako domyślną przeglądarkę.

 

Pozdro.

Najłatwiej będzie Ci zrobić bootowalny pendrive przy pomocy programu Unetbootin. Po wybraniu obrazu płyty ustal dodatkowy zarezerwowany rozmiar dla systemu. Po uruchomieniu komputera z takiego pendrive będziesz miał do dyspozycji to zarezerwowane miejsce, a dodatkowo będą tam zapisywane wszystkie zmiany w systemie.

Przynajmniej kiedyś tak to działało z kubuntu i chyba powinno z innymi dystrybucjami też działać.

@anon741072 to z tego co mi wiadomo działa tylko z ubu i innymi na jego bazie. Natomiast ja polecam Rufus(www.Rufus.akeo.ie) do nagrania obrazu os i potem jak było wspomniane synchro mozilli(czy czego aktualnie używasz).

Pozdro