Konfiguracja i odinstalowanie programu 'conky'


(CrashJack) #1

Zainstalowałem program conky, ale za chiny nie dam rady go skonfigurować, po zainstalowaniu pojawiło się czarne z białymi napisami okienko i w górnym lewym rogu ekranu, te czarne okienko jest nawet spore i pokazuje informacje o sytemie takie jakie powinno być, chciałbym te okienko przesunąć na prawą stronę oraz zmienić kolor tła np przezroczyste.

 

Po zainstalowaniu nie ma tego programu w menu, pewnie nie posiada nakładki graficznej, lecz w konsoli są opcje po wpisaniu conky.

 

  1. Jak to skonfigurować w trybie graficznym najlepiej ?

 

Drugi problem jest taki że go odinstalowałem poprzez SPM bez problemu, ale te okienko dalej jest na pulpicie, w konsoli nie ma już polecenia conky, może po restarcie pc'a zniknie te okienko ?

 

  1. Jak to wykasować z pulpitu ?

  2. Jak odinstalować jakikolwiek program z systemu, wiem, że można przoprzez SPM bądź SM bądź kliknąć w menu na aplikację prawym przyciskiem myszy i wybrać odinstaluj, a jest może inny sposób na odinstalowanie kompletne aplikacji z systemu np poprzez konsole ? :slight_smile:

 

  1. I czy ten program conky obciąża mocno CPU i RAM ?

 

 

A tego conky pewnie zainstaluje ponownie, temu takie pytania padły. :slight_smile:


(Juche) #2

Nie musisz pisać całego ~/.conkyrc od zera, zwykle starczy skopiować od kogoś gotowca i ewentualnie zmienić kilka opcji pod siebie.

http://ubuntu.pl/forum/viewtopic.php?t=51920

Jeśli program usunąłeś, to zabij jego proces, albo się przeloguj i go na pulpicie już nie będzie.


(A2710373) #3

Tak jak pisał kolega Juche wklejasz gotowiec do pliku

.conkyrc

w katalogu domowym i dodajesz do programów startowych

Jest jeszcze “conky manager” ktory ma GUI http://www.itworld.com/article/2696428/open-source-tools/install-conky-manager-2-1-in-ubuntu-14-04.html