Konfiguracja internetu w linuxie/Mandriva

Witam jestem nowy na forum jak i nowy w świecie linux-ów i mam pewien problem z Linuxem Mandriva 2010 ponieważ nie wiem jak skonfigurować internet gdy łączę się poprzez login i hasło ? (W windows-ie jest to: Połączenia sieciowe->Utwórz nowe połączenie->Połącz z internetem->Konfiguruj ręcznie->Połącz połączeniem szerokopasmowym używając loginu i hasła->i podaje login i hasło i już mogę się łączyć) Bez konfiguracji mam dostęp tylko do strony usługodawcy tj. zamek-net(taka paro miastowa sieć).

Proszę o jakieś porady jak to zrobić bo się męczę męczę szukam i szukam i nic nie mogę znaleźć.

Trochę więcej szczegółów by się przydało, czego używasz do łączenia się (Linux), typ połączenia, typ autentykacji (login i hasło to już wiemy) .

To co wyczytałem w windowsie to:

-VIA Thine II Fast Ethernet Adapter (To jest Połączenie lokalne i samo się ustawia w Windowsie jak i w Linux-ie i jak jest samo to przekierowuje zawsze na stronę usługodawcy internetu).

-Typ połączenia szerokopasmowego: Miniport WAN (PPPoE) (Gdy skonfiguruję to połączenie[w sposób jaki opisałem w 1 poscie] to wtedy mogę normalnie korzystać z internetu).

Jeżeli jeszcze jakieś dane są potrzebne to proszę o napisanie jak je uzyskać.

A nie można tego ustawić w NetworkManagerze?

O przepraszam przeszukałem 2 raz wszystkie opcje i znalazłem musiałem wcześniej przeoczyć. Ale nadal nie jest tak różowo.

Po tym jak daje już tam ostatni raz zakończ czy coś takiego wyskakują dwa okienka:

-Nie można uzyskać dostępu do nośnika “Main Media”.

-Instalacja pakietów jest niemożliwa(rp-PPPoE).

Nie masz ustawionych repozytoriów. Nie korzystam z Mandrivy to nie wiem. Wsadź płytkę DVD z której instalowałeś jak chcesz rp-PPPoE zainstalować (bez aktywowania repozytoriów).