Konfiguracja kart w Operze

Pytanie moje jest następujące: czy można w przeglądarce Opera tak skonfigurować karty aby działały one jak w innych przeglądarkach. Chodzi o kolejność otwierania nowych kart. Można ustawić tak aby nowa karta była otwierana obok aktywnej, ale kolejna pojawia się znów obok aktywnej karty. Chciałbym tak aby pierwsza otwarta karta otwierała się tak jak jest obok aktywnej, a następna obok dopiero co otwartej, a nie przed dopiero co otwartą w myśl zasady “obok aktywnej”. Jak się wyłączy tą opcję to znów karty otwierają się za każdym razem na samym końcu kolejki. Da się coś z tym zrobić? :idea:

O -> ustawienia -> preferencje -> zaawansowane -> karty

zaptaszkuj: “Otwieraj nowe karty obok karty aktywnej”

Tak tą opcję mam włączoną, ale chodzi mi o takie coś:

Mam otwartą stronę dobreprogramy.pl :smiley: i z niej otwieram odnośniki w nowych kartach do np. labu, po godzinach i forum. We wszystkich innych przeglądarkach mamy ułożone karty w tej kolejności: dobreprogramy, lab, po godzinach, forum (bo tak je otwierałem). A w Operze jest tak: dobreprogramy, forum, po godzinach, lab , bo ona zawsze otwiera nową kartę obok aktywnej, a nie według chronologii otwarcia z danej karty tak jak to jest w innych przeglądarkach. No i tu moje pytanie czy da się zrobić żeby było właśnie nie jako w układzie chronologicznym. Wiem, że już gdzieś na temat tego problemu czytałem, ale było to dawno temu i nie było chyba wtedy rozwiązania tego problemu.

To sobie poprzesuwaj karty jak Tobie pasuje, poprzez przeciągnij i upuść.

@mavelle

Jakieś rozwiązanie to jest, ale nie wygodne, bo w innych przeglądarkach robi się to automatycznie. No ale cóż, nie zawsze wszystko jest, tak jak by się tego chciało.

Dzięki. :wink:

Żeby było jasne - takiej opcji w Operze nie ma. (Choć mam nadzieję, że kiedyś będzie :), na przykład wykorzystując rozszerzenia do “sortowania” kart.)

@Saskatchewan

Też mam taką nadzieję. Dzięki. :slight_smile:

U mnie w Operze działa normalnie… ustawienia->zaawaans.–>karty–> i odznacz otwieraj nowe karty obok… Ja tak mam i normalnie działa

Normalnie jak normalnie, ale nie tak jak chce autor wątku.

Otwórz dwie karty - nazwijmy je 1 i 2. Teraz kolejność na pasku kart jest następująca:

1 2

Przełącz się na kartę 1. Otwórz teraz z niej w tle dwie karty: 1.1 i 1.2. Kolejność na pasku ma być taka:

1 1.1 1.2 2

W Operze nie da się osiągnąć takiego efektu, bo albo masz:

1 1.2 1.1 2

albo:

1 2 1.1 1.2

@Saskatchewan

Właśnie chodzi mi o takie coś jak piszesz. No ale na razie jest to nie wykonalne. Może kiedyś będzie jakaś wtyczka albo zmodyfikują to programiści Opery. Chociaż z tego co wiem to od zawsze tego w Operze nie ma. Może prędzej wtyczka powstatnie. Mam nadzieje, bo bardzo mi tego w Operze brakuje. Jak by była ta opcja, mógłbym wtedy powiedzieć, że Opera jest ideałem. :wink:

Pozdrawiam! :slight_smile: