Konfiguracja karty sieciowej

Witam, proszę o pomoc z konfiguracja karty sieciowej aby działał live box chodzi mi o Laptopa

bo na PC stacjonarnym działa mi net normalnie a chcę mieć jeszcze neta na laptopie a nie chcę działać.

Może ktoś wie na czym polega mój problem.

Bardzo proszę o pomoc…

Chcę się połączyć z laptopem przez kabel.

Laptop ma też wifi ale też nie mogę się połączyć przez nie wiec nie wiem może ktoś mi pomoże.

Masz przypisane łącze do adresu MAC karty sieciowej w komputerze stacjonarnym. W laptopie karta sieciowa ma inny MAC. W takim przypadku, chcąc się podłączyć przez ten sam kabel do laptopa musisz ustawić na karcie sieciowej w laptopie ten sam adres MAC co w komputerze stacjonarnym. Napisz jaki system masz w laptopie.

XP

No to najprościej:

  • ściągnij ten program MAC Address Changer;

  • uruchom na stacjonarnym i spisz na kartce adres MAC jaki ci się wyświetli;

  • uruchom następnie ten program na laptopie, ustaw w zakładce kartę sieciową (nie wifi tylko zwykłą sieciową) i wykasuj adres MAC laptopa a przepisz z kartki adres stacjonarnego;

  • zatwierdź przyciskiem Change MAC ID.

Po podłączeniu kabla internet powinien zadziałać na lapku. Gdy kiedyś będziesz chciał przywrócić poprzedni adres jaki miałeś w lapku, uruchom ponownie ten program i naciśnij przycisk Reset MAC ID. Po tym powróci ci do pierwotnego ustawienia.

Dziękuje Bardzo Pomogło.

Dodane 03.04.2010 (So) 19:03

Jest mały problem jeżeli jedna osoba korzysta z internetu to 2 osobie się rozłącza.