Konfiguracja Kerio

Mam w Kerio 2.1.5 tak ustawione (te odznaczone były zaznaczone ale odznaczyłem i net dalej działa wię chyba ich nie potrzeba):

23033039.jpg

Ustawiłem by kerio blokował wszystko oprócz zdefiniowanych programów właśnie tutaj.

Co tu pozmieniać, co zostawić, a co usunąć z listy?

W podglądzie stanów mam tak:

4228.jpg

Czego tu nie powinno być?

viewtopic.php?t=35065

Zawsze możesz usunąc daną pozycję, jak będzie potrzebował to się zapyta o dopuszczenie czy blokadę.

Jaki jest sens używania tak starej wersji firewalla? Moim zdaniem jego (nie)możliwości są zbliżone do tego wbudowanego w XP SP2. Proponuję uaktualnienie do najnowszej wersji, która nie ma już w nazwie “Kerio”.

Ale ja nie chcę by mi okienko co chwile wyskakiwało bo ktoś sie chce ze mną łączyć… i to wkurza jak np gram i mi na środku wyskakuje okienko. Na początku sie pytał o wszystko, na część dałem ok, np te systemowe które są na obrazkach pokazane bo nie wiedziałem co robić.

Wg mnie dobrze sie sprawuje, a ten windowsowy to chyba jakiś pseudo firewall. W necie też piszą że ta wersja jest najlepsza, no i szybki jest, nie czuć go w systemie (wolny komp). W windows 2000 uruchamia sie już przed logowaniem do systemu :wink: A ta nowsza wersja pewnie muli kompa…