Konfiguracja kompa pod względem szybkości łącza

Witam. Mam problem z szybkością łącza. Przy prędkości 50 Mb speedtesty pokazują 20 -22 Mb. Dzwoniłem do operatora i powiedział że sprawdzą łącze a jak nie to przyślą technika do konfiguracji kompa , który oczywiście weźmie swoją dolę za przyjście. Pierwszy raz słysze o konfiguracji kompa pod względem szybkości łacza. Wcześniej miałem 6 mega od tego samego dostawcy i nie było żadnych problemów. Pomocy. Jak skonfigurować kompa aby nie dać dziadom zarobić. Mam neta z INEI system xp i modem THOMSON twg870.Dodam że przy zmianie prędkości sprzet był wymieniany na szybszy

 

Łączysz się przewodowo czy bezprzewodowo z tym routerem? Jeśli bezprzewodowo, to masz kartę sieciową pracującą w standardzie n i wszystkie inne urządzenia, jeśli są podłączone do sieci, również pracują w tym standardzie? Router jest ustawiony do pracy w trybie mieszanym, w standardzie n lub innym?

Łącze się kablem ethernet. Co ciekawe przepiołem ów kabel pod lapka na którym mam siódemkę, poprzestawiałem w karcie sieciowej jak na tej stronie http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows7/optimize-your-home-network-for-windows-media-center-extenders , zrobiłem speedtesta i wyszło ok 48 Mb czyli ok. Niestety nie wiem za bardzo jak to przełożyć na xp-ka gdyż nie mam tych ustawień w opcjach karty. Moja karta to FAst Ethernet zgodna z via wersja 2001 r. Niestety nie mogę jej zaktualizować " Wystąpił błąd podczas aktualizacji-odmowa dostępu" płyta główna ASUS A7V8x-x

Na początek, zaktualizuj system i najlepiej jakby to był Windows XP SP3, zaktualizuj sterowniki do najnowszej dostępnej wersji oraz sterowniki do czipsetu. Na początek możesz zresetować stos TCP/IP poniższymi poleceniami w wierszu poleceń.

netsh int ip reset
netsh winsock reset

Możesz też wyłączyć obsługę protokołu IPv6, z którego prawdopodobnie i tak na razie nie korzystasz. Daj znać czy coś się poprawiło.