Konfiguracja komputera czy taka jest odpowiednia?

Witam. W Listopadzie mam zamiar kupić sobie taki oto komputer moje pytanie brzmi czy ta konfiguracja będzie kompatybilna czy np. płyta główna będzie pasowała do obudowy itp. i czy pozostałe komponenty do płyty głównej?

:arrow: PŁYTA GŁÓWNA :arrow: Gigabyte GA-K8NF-9 ULTRA Chipset: nVidia nForce4 Ultra (Socket 939)

:arrow: PROCESOR :arrow: AMD Athlon 64 X2 3800+ BOX (Socket 939)

:arrow: PAMIĘĆ RAM :arrow: Kingston DDR 2x512MB PC-400 CL 3.0

:arrow: DYSK TWARDY :arrow: Seagate 160GB Barracuda 7200.9 (8MB, SATA II)

:arrow: KARTA GRAFICZNA :arrow: GeForce 7600GT Gigabyte Silent Pipe II 256MB TV-DVI (PCI-E)

:arrow: OBUDOWA :arrow: LINK

Pytanie: Czy brać dysk z zapisem prostopadłym czy zwykły? Pozdrawiam Neon1992

Jak już brać taki zestaw to nie lepiej na AM2 z obsługą DDR2??

Ten Gigabyte bardzo słabo się kręci - wiem z doświadczenia. Co do ramu to nie lepiej 2x 512 GoodRam Pro 800 Mhz?

Dysk twardy może 160GB to tak minimum, czy uważasz że 80 wystarczy?

Karta graficzna ok.

Obudowa ok.

I do tego Fortron 350W z allegro :slight_smile:

konfiguracja ok ale …

s939 to już odchodzi do lamusa pomyśl nad am2 :slight_smile:

i może dysk większy ?

różnica w cenie między 80 GB a 120 jest nie wielka ok 20 zł …

a najlepiej cena/pojemność to 250 GB 300 GB :stuck_out_tongue:

Jeśli decydujesz się na 939 to lepiej ram z timingami 2 2.5 i firmy np TwinMos

Karta dobra ale podaj jej dokładny opis i lepiej od Galaxy. Dysk może Samsung SpinPoint. Procesor czy 2 rdzenie są potrzebne bo jeśli będziesz na nim głównie grał to można brać jednordzeniowego.

Ok. Co do dysku twardego przekonaliście mnie i biorę 160GB, tylko czy brać zapis prostopadły czy zwykły? Ale nie rezygnuję z Socket 939. :stuck_out_tongue:

Za dobry dysk 250GB zapłacisz ok. 300zł. Za dobry dysk 80GB zapłacisz ok. 180zł. Wnioski sam sobie przedstaw…

Zgadzam się… Lepiej kupić coś typu PŁYTA GŁÓWNA raz a porządnie. Łatwiej wymienić grafę, czy też RAM niż PŁYTĘ czy też PROCA. Dlatego polecam zacząć budowanie kompa od porządnej płyty Głównej i proca ( proc spoko ). Na twoim miejscu kupiłbym ( jeśli nie miałbym kasy na 2GB ) ramy w 1 kości 1GB. Potem dokupiłbym taką samą 2 i byłby DUAL :).

A to dlaczego? AM2 ma obsługę DDR2 czego nie ma w S.939. Poza tym AM2 jest nowsze a w sumie troszke tańsze. Ja popełniłem błąd kupując s.939 więc mówię ci z własnego doświadczenia - bierz AM2

Lepiej wziąść dysk SATA II czy ATA/133?

Tylkko , zeby AM2 bylo tak samo wydajne jak dobre 939 na Venice musisz miec naprawde dobre DDR2. Geile . Patrioty czy Corsary minimum 667 a zalecane wrecz 800. A wiemy ile one teraz kosztuja to raz. Dwa…bylem “swiadkiem” testow San Diego 3700+ na AM2 oraz Wieclawa 3200 na 939. Wyniki na 2400MHZ byly dokladnie takie same. Nie pisze skad to , bo nie wiem czy mozna. Na dwoch forach o tym wspomnialem i podalem i post poszedl sobie…wykasowali go. Autor tego watku podsumowal to>>>nie warto tracic kasy na duzo drozszego San Diego…skoro Wieclaw jest w zasadzie taki sam.

Ponadto AM2 rozni sie tylko DDR2. Dodatkowo ma spaprane mobasy na NF570. NF590 jest natomiast znacznie drozszy. Asus i MSI maja problemy , ostatnio czytalem o problemach na AM2 z plyta DFI…wiec ja bym sie nie zastanawial. Bralbym Intela na 775 i C2D a nie AM2. Ceny beda spadac. A w momencie gdy DDR1 sa tanie to Wieclaw tez nie jest zly z DFI.

sata II

  1. DDR2 Jest tańsze od DDR, poszukaj.

  2. AM2 też nie jest droższe

  3. To nie AMD ma problemy z NForce 5 tylko NForce 5 jest tak dopracowany

  4. Nie musimy odrazu brać Geil czy Twimos, wystarczy Polski bardzo dobry GoodRam Pro 800Mhz.

5.Jeśli chcesz brać C2D to pożegnaj się z dobrą grafą gdyż braknie kasy.

  1. Ceny zawsze będą spadać i nigdy nie nadążysz za światem komputerowym.

  2. Daj linka do tych problemów procków AM2 na DFI.

  3. AM2 się lepiej kręci od s.939.

  4. Gdyby s.939 było dobrze dopracowane tak szybko nie wyszło by AM2, gdyby miało być tym samym.

Neon1992 różnica między SATA a ATA jest żadna, tylko rózni się wielkościa kabli. tak samo jak nie ma różnicy między agp x4 a x8 wydajnośc ta sama. jeśli twoi kumple mają ATA to się zastanów czy chcesz mieć SATA. aha i kup dysk z technologią NCQ- seagate to mają poprawia to wydajnośc dysku. poczytaj w sieci o tym sobie. bo zapis prostopadły nie wpływa także na wydajność więc jest zbędny w dysku

więc widzisz że to do czego innego słuzy, żeby mogli zrobic w przyszłości większe dyski ale intel też się kiedyś chwalił ze jego Pentium 4 osiągnie bariere 10 ghz i co? nawet 4 nie przekroczył :stuck_out_tongue: więc myślę ze to zwykłe przechwalanki.

co do procka to obecnie 64 3800+ jest krótko mówiąc słaby! chodzi mi o core 2 duo bo skoro już są dostępne to nie da sie uniknąc porównań,Intel i jego nowe procesory rządzą i nie ma co do tego zadnych watpliwości myślę?bop nawet najtanszy model skutecznie spuszcza baty kilkukrotnie droższym athlonom…a dochodzą do tego znakomite możliwości podkręcania.

zapytaj się w listopadzie, bo ceny napewno się zmienią, nie ma co odpowiadać teraz…

możesz dać przykład? :x

sraty taty…

z chęcią przeczytam, daj linka,

gdzie tak tanie to jest?

no i dlatego lepiej wziąć coś na nf4, nie? :wink:

Neon1992 ile chcesz przeznaczyć na kompa? A po za tym to jak już pisałem, zapytasz się jak będziesz już kupował tego kompa, ceny spadną i kupisz coś słabszego, gdzie dokładając niewiele, kupisz coś lepszego.

Mowa o tej DFI na nForce4 Ultra nic takiego nie widziałem, ale na AM2 nie ma takich rewelacji oprócz obsługi DDR2, poziom poboru energii pozostał na tym samym poziomie i wydajność w porównaniu do 939 też niczym nie zaskoczyli.

to ja dokończę :stuck_out_tongue:

faktem przemawiającym za przesiadką na AM2 a nie na 939 jest to, że w przyszłości będziemy mogli włożyć procki 65nm-owe, które jak wiadomo będą mniej się grzały i lepiej kręciły, o prockach 4 rdzeniowych nie wspomne.

Pozatym w przyszłości będzie można wsadzić procki z AM3 (kompatybliność). :slight_smile:

pewny tego nie byłem, dlatego o tym nie napisałem :wink:

No ale jak jeszcze to dojdzie to nie ma się nad czym zastanawiać czy brać 939 czy AM2.

Nieodpowiedzieliście na moje dodatkowe pytanie w pierwszym poście :!:

I czy do tej płyty głównej bedzie pasowała ta obudowa co jest zamieszczony link :?:

Tak, ponieważ to jest ATX Midi Tower

Pytanie: Czy brać dysk z zapisem prostopadłym czy zwykłym :?: Marka i model jest w pierwszym poście :!: