Konfiguracja konta gazeta.pl w Outlook Express


(Matik777) #1

Mam problem z konfiguracją konta w Outlook Exprees :frowning:

Przy sprawdzaniu poczty wyskakuje mi taki błąd:

Serwer zwrócił błąd. Konto: 'gazeta.pl', Serwer: 'imap.gmail.com', Protokół: POP3, Odpowiedź serwera: '* OK Gimap ready for requests from 79.185.11.102 g11if2123191gve.0', Port: 993, Zabezpieczenie (SSL): Tak, Błąd serwera: 0x800CCC90, Numer błędu: 0x800CCC90

POP3: imap.gmail.com | port: 465

SMTP: smtp.gmail.com | port: 993

Uwierzytelnianie mam włączone.

:idea: :?:


(impassive) #2

Imap? A skąd taki adres? Na stronie Gazety tak jest?


(Matik777) #3
Jak skonfigurować program pocztowy do obsługi POP3?


Dla zachowania obsługi konta Gazeta.pl z wykorzystaniem POP3 niezbędne jest aktywowanie obsługi w nowej skrzynce oraz zmiana ustawień programu pocztowego. Aby aktywować POP w nowej skrzynce należy:

- pierwszego logowania do nowej poczty dokonać przez stronę http://poczta.gazeta.pl

- po zalogowaniu do nowej poczty i przechodząc do opcji Ustawienia w zakładce Przekazywanie i POP/IMAP włączyć obsługę POP dla wszystkich wiadomości lub tylko dla poczty otrzymanej od tego momentu


Przy konfigurowaniu programu pocztowego należy:

- dla poczty przychodzącej wpisać adres serwera: pop.gmail.com , port: 995 oraz aktywować opcję bezpiecznego połączenia (SSL)

- dla poczty wychodzącej wpisać adres serwera: smtp.gmail.com , port: 465 oraz aktywować opcję bezpiecznego połączenia (SSL) i opcję wymaganego uwierzytelniania serwera

- w polu użytkownik/adres email wpisać pełny adres pocztowy w Gazeta.pl (np. login@gazeta.pl)

- w polu hasło wpisać hasło do konta w Gazeta.pl


Bardziej szczegółowy opis znajdziesz w instrukcji konfiguracji najpopularniejszych programów pocztowych.

Według tego zrobiłem tak jak pisze i dalej mam błąd:

Zalogowanie na serwerze przy użyciu bezpiecznego uwierzytelniania hasła jest niemożliwe. Konto: 'gazeta.pl', Serwer: 'pop.gmail.com', Protokół: POP3, Odpowiedź serwera: '-ERR not supported i4pf3695870nfh.0', Port: 995, Zabezpieczenie (SSL): Tak, Błąd serwera: 0x800CCC90, Numer błędu: 0x800CCC18

a ten imap to wyczytałem już jakiś czas temu jak próbowałem rozwiązać ten problem :frowning:


(impassive) #4
  1. Nie wiem, czy masz prawidłowo skonfigurowane konto. Musisz sam sprawdzić.

  2. W Gazeta.pl było tak, że po zmianie systemu poczty i przy prawidłowej konfiguracji w programie pocztowym u jednych konta działały, a u innych nie. Może ten problem jeszcze jest aktualny i się załapałeś do tej drugiej grupy.


(Matik777) #5

Właśnie przed tą "zmianą poczty" było wszystko ok w Outlook Express a teraz po zmianie muszę wchodzić na pocztę przez przeglądarkę.


(impassive) #6

Proponuję usunąć konfigurację z OE, zrobić od nowa zgodnie z instrukcją. A jak nie pomoże, to uderzać do Gazety na forum albo do pomocy technicznej (nawet bezpłatny numer telefonu chyba mają).


(Matik777) #7

Udało się !!

Od nowa skonfigurowałem. Musiałem odznaczyć opcje "Logowanie przy użyciu bezpiecznego uwierzytelniania hasła" i w opcjach zaawansowanych zaznaczyć przy SMTP i POP3 opcję "Ten serwer wymaga bezpiecznego połączenia (SSL)"