Konfiguracja konta pocztowego

(Sledzik01) #1

Nie mam pojecia o tym jak skonfigurować poczte żeby m miał jom w outbloku lub operze 9.konto mam w o2. ale nie wiem jaki mam serwer poczty wychodzącej itd.

czy mógłby ktos napisać mi samouczek?

(adam9870) #2

Dane konfiguracyjne dotyczące konta pocztowego są zazwyczaj podawane pod koniec rejestracji konta. Jeżeli ich nie zanotowałeś to w serwisie można zazwyczaj znaleść potrzebne dane.

Co do poczty w serwisie o2.pl to nawet jest mały poradnik jak skonfigurować konto pocztowe - kroczek po kroczku ze screnami. Dokładnie to na stronie:

:arrow: http://poczta.o2.pl/

po prawej stronie są informacje o serwerach oraz linki do poradników :wink:

(Danielm86) #3

serwer poczty wych i przch:

poczta.o2.pl

(Sledzik01) #4

adam 9870- sory ale nie wiem gdzie mam klinąć żeby wskoczył poradnik bo jak sie zaloguje to mam poczte i nic więcej

Złączono Posta : 04.08.2006 (Pią) 12:40

manster zonk 6 -dzieki!

(adam9870) #5

Zobacz na tego screna:

konfiguracjao2ao7.th.png

w zaznaczonym miejscu są linki do poradników.

I po kliknięciu na Konfiguracja programu pocztowego, np. Outlook Express, The Bat! to otwrzy się strona na której są podane wszystkie niezbędne dane dotyczące serwerów etc. A na stronie która się otworzy są dodatkowo takie linki:

:arrow: Outlook Express 5/5.5/6 oraz Outlook 2000

:arrow: The Bat! 1.62

:arrow: Netscape Mail 7 oraz Mozilla Mail

:arrow: Eudora 6

i po kliknięciu na dany link otwiera się strona z dokładną instrukcją, screnami jak skonfigurować konto w danym programie :wink:

PS. Sorry, że odpisuje jak problem został rozwiązany ale może komuś innemu taki opis dokładny się przydać... :roll: