Konfiguracja konta pocztowego

Nie mam pojecia o tym jak skonfigurować poczte żeby m miał jom w outbloku lub operze 9.konto mam w o2. ale nie wiem jaki mam serwer poczty wychodzącej itd.

czy mógłby ktos napisać mi samouczek?

Dane konfiguracyjne dotyczące konta pocztowego są zazwyczaj podawane pod koniec rejestracji konta. Jeżeli ich nie zanotowałeś to w serwisie można zazwyczaj znaleść potrzebne dane.

Co do poczty w serwisie o2.pl to nawet jest mały poradnik jak skonfigurować konto pocztowe - kroczek po kroczku ze screnami. Dokładnie to na stronie:

:arrow: http://poczta.o2.pl/

po prawej stronie są informacje o serwerach oraz linki do poradników :wink:

serwer poczty wych i przch:

poczta.o2.pl

adam 9870- sory ale nie wiem gdzie mam klinąć żeby wskoczył poradnik bo jak sie zaloguje to mam poczte i nic więcej

Złączono Posta : 04.08.2006 (Pią) 12:40

manster zonk 6 -dzieki!

Zobacz na tego screna:

konfiguracjao2ao7.th.png

w zaznaczonym miejscu są linki do poradników.

I po kliknięciu na Konfiguracja programu pocztowego, np. Outlook Express, The Bat! to otwrzy się strona na której są podane wszystkie niezbędne dane dotyczące serwerów etc. A na stronie która się otworzy są dodatkowo takie linki:

:arrow: Outlook Express 5/5.5/6 oraz Outlook 2000

:arrow: The Bat! 1.62

:arrow: Netscape Mail 7 oraz Mozilla Mail

:arrow: Eudora 6

i po kliknięciu na dany link otwiera się strona z dokładną instrukcją, screnami jak skonfigurować konto w danym programie :wink:

PS. Sorry, że odpisuje jak problem został rozwiązany ale może komuś innemu taki opis dokładny się przydać… :roll: