Konfiguracja Lan win98se

Mam problem ze skonfigurowaniem Lan-u pod 98. mam RCA USB Cable Modem z którego podłączony jest jeden komputer przez USB. (działa bez problemu) Drugi podłączyłem przez wyjście LAN do drugiego komputera, do karty sieciowej: 3Com Fast EthernetLink XL 10/100Mb.

Konfigurowałem ustawienia protokołu TCP/IP-> 3Com Fast EthernetLink :

I tak: adres IP: 192.168.1.20

Maska podsieci: 255.255.255.0

Brama: Zainstalowane bramy: 192.168.1.1

Konfiguracja DNS: Host: vojt

Kolejność przeszukiwania serwera DNS:

192.168.1.1

212.160.68.2

194.204.159.1

I NIC ! Internet nie odpala na LAN. Połączenie : modem kablowy-komputer - kablem nie skrosowanym.

Pytania: Czy problem może stanowić kabel nie skrosowany ? Czy ustawienia parametrów są poprawne ? (kierowałem się wskazówkami z tej strony: http://www.banita.pl/konf/siecwin9x.html )

wpisz jeszcze domena: local i użyj tylko jednego DNS-a 194.204.152.34

jeżeli podłączyłeś do modemu to nieskrosowany kabel nie jest przeszkodą.

Podałeś trochę za mało informacji. Po pierwsze chciałbym wiedzieć jakie masz ustawienia sieciowe na USB. Po drugie ustawienia protokołu karty sieciowej przez którą udostępniasz internet. Przypuszczam ze te dane które podałeś dotyczą ustawień na komuterze kliencie (czyli temu któremu udostępniłeś połączenie). Mogę spróbować Ci pomóc, jeśli dosterczysz mi pozostałe dane.

Podłączyłem dwa kompy do jednego modemu Thomson RCA USB Cable Modem : (a nie jak myślisz komp-komp)

  1. Wyjście USB modemu do USB kompa pierwszego (działa bez problemu)

  2. Wyjście Ethernet modemu do Ethernet kompa drugiego (nie ma połączenia)

W drugim kompie protokół skonfigurowany jak napisałem i nie działa internet

Zbych1 - zmieniłem i nie działa nadal, niestety.

kabel musi byc koniecznie skrosowany jak podłączasz dwa komputery ze sobą

utp_cros.gif

pysiu przecież pisze że podłączył do modemu a nie poprzez karty

jeden komp podłączył z USB a drugi z RJ45 oba te połączenia w modemie są połęczeniami mostowymi a wieć nie jest wymagany kabel skrosowany.

PS. A czy czasem nie jest to neostrada bo w neo wydaje mi sie że ip przyznawane jest automatycznie ale może sie myle.

I nie zadziała z drugiego. Modem kabolwy ma dwie możliwośći połaczenia ale nie możesz jednocześnie z dwóch korzystać. Więc albo z USB albo z RJ45.

Drugi komp możesz połaczyć do Internetu poprzez udostępnienie z pierwszego lub przez router sprzętowy, do którego podepniesz modem.

Pozdrawiam :okulary:

Golden Finger ma racje poczytałem troche i podłanczas albo jedno albo drugie dwa nie mogą jednoczesnie działać a oto cytat z insrukcji modemu"Nie należy podłączać jednocześnie do modemu wtyczki RJ45 (karta sieciowa) oraz wtyczki USB. Może to spowodować uszkodzenie urządzenia. "

Dzięki. Potwierdziłeś moje domysły.

Zbych1 napisał :

"Golden Finger ma racje poczytałem troche i podłanczas albo jedno albo drugie dwa nie mogą jednoczesnie działać a oto cytat z insrukcji modemu"Nie należy podłączać jednocześnie do modemu wtyczki RJ45 (karta sieciowa) oraz wtyczki USB. Może to spowodować uszkodzenie urządzenia. “”

Niestety nie miałem czasu nawet na przeczytanie instrukcji. Mój błąd ! Choć jestem zwolennikiem dokładnego badania tematu. Ale na szczęście są koledzy z forum.

Pozdrowienia.