Konfiguracja Livebox bez dostępu do WiFi i możliwości podłączenia przewodowego

Witam

Sprawa wygląda tak:

Zmiana livebox’a na nowy i w związku z tym potrzebna jest instalacja poprzez płytkę od neostrady na kompie bez wbudowanego wi fi, tylko z pakietowym razem z zakupionym livebox’em. 

Problem polega na tym, że płyty nie da się włożyć do napędu z powodu jego niesprawności (moja destruktywna działalność skutkuje).

I jestem z zapytaniem do Was czy ktoś nie ma tego instalatora, albo linku do niego, zamiast instalacji z płyty.

Nie potrzeba płytki konfigurujesz przez przeglądarkę na stronie 192.168.1.1

Nie skonfiguruję, bo potrzebuję połączenia przez LAN, a komputer jest stacjonarny i do liveboxa mam z 5 metrów, a takiego LANa to ja nie mam, a kompa nie przeniosę pod livebox.

Dlatego też proszę, korzystając z przycisku EDYTUJ i opcji Użyj pełnego edytora, który znajdziesz w prawym dolnym rogu swojego posta, dokonać korekty tytułu, tak aby konkretnie mówił o problemie.

W przeciwnym razie trafi on do Kosza.

A Liveboxa na czas instalacji nie możesz przenieść? Możesz go wtedy podłączyć kablem takim jaki posiadasz. Płyta inst, tak jak pisze Ahonen nie jest konieczna.

Ale jak to ma być, że przeniosę livebox’a…

Odłączę go od gniazdka i nie będzie miał połączenia z internetem, bo to przez gniazdko telefoniczne, więc to też odpada.,

Przesadzasz, gniazdko możesz na ten czas przedłużyć jakimkolwiek 2żyłowym kablem. Są również kable do podłączenia telefonu 5 metrowe, do Liveboxa też się nada.

Do tego niepotrzeba ani dostepu do internetu ani przewdodowego dostepu do liveboxa. Wszelkie sterowniki dostepne sa na stronie TP a Liveboxa mozna skonfigurować gdziekolwieiek, tylko połaczenie kablem do portu USB wymga tego a nie niinego kompa

Są sterowniki do wi fi, jest też instalacja livebox’a, ale ona jest ak genialnie zrobiona, że trzeba ją instalować razem z płytą więc to odpada…

No cóż, nie będę cię przekonywał :slight_smile:

Podaj nazwę tej bezprzewodówki i system na jakim chcesz zainstalować, cała magia w Liveboxie to filtr MAC i przycisk REG, który automatycznie łaczy sobie beprzewodówke z LB wraz hasłem i dopisaniem jej MAC do listy w Liveboxie co wszystko mozna sobie wyedytować, zmieniać przestawiać ustawiać w samym routerze bez dostepu do internetu, płyty CD i wróżki Eli

No warto chyba spróbować mimo wszystko… :slight_smile:

neostrada_3e91

windows xp

To nie jest nazwa karty bezprzewodowej. Wsadz ja do kompa moze sam sterownik sie znjadzie a przy próbie łaczenia wciskaj REG.

Tu masz drivery prawdopodobnie masz to http://www.orange.pl/kid,4002321163,id,4002532534,title,sterowniki-do-adapterow-Sagem-WiFi-,helparticle.html?selectedTerminal=adaptery+Wi-Fi+USB&selectedProducer=Sagemcom&containerShortName=is_b2c

Uruchom wiersz poleceń i podaj wyniki poniższego polecenia :arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/kopiowanie-wynikow-polecen-wiersza-polecen-windows-t499881.html

wmic nic list brief

Wynik polecenia wklej w tagu code (możesz użyć przycisku z ikonką dwóch nawiasów ostrokątnych na pasku narzędzi edytora postu) lub na stronę http://wklej.org i podaj tu tylko link.

 

 

Do konfiguracji Liveboksa nie potrzeba podłączenia do gniazdka telefonicznego (dostępu do internetu), ale wydaje mi się, że koledze chodzi o to, że nic mu to nie da, bo gdy podłączy Livebox do internetu i tak nie podepnie się do niego kablem, ani przez WiFi, bo nie ma sterowników do bezprzewodówki, a na kablu też ich nie pobierze.