Konfiguracja Livebox bez dostępu do WiFi i możliwości podłączenia przewodowego

(Borytek96) #1

Witam

Sprawa wygląda tak:

Zmiana livebox'a na nowy i w związku z tym potrzebna jest instalacja poprzez płytkę od neostrady na kompie bez wbudowanego wi fi, tylko z pakietowym razem z zakupionym livebox'em. 

Problem polega na tym, że płyty nie da się włożyć do napędu z powodu jego niesprawności (moja destruktywna działalność skutkuje).

I jestem z zapytaniem do Was czy ktoś nie ma tego instalatora, albo linku do niego, zamiast instalacji z płyty.

(ahonen97) #2

Nie potrzeba płytki konfigurujesz przez przeglądarkę na stronie 192.168.1.1

(Borytek96) #3

Nie skonfiguruję, bo potrzebuję połączenia przez LAN, a komputer jest stacjonarny i do liveboxa mam z 5 metrów, a takiego LANa to ja nie mam, a kompa nie przeniosę pod livebox.

(rgabrysiak) #4

Dlatego też proszę, korzystając z przycisku EDYTUJ i opcji Użyj pełnego edytora, który znajdziesz w prawym dolnym rogu swojego posta, dokonać korekty tytułu, tak aby konkretnie mówił o problemie.

W przeciwnym razie trafi on do Kosza.

(xyzzyx) #5

A Liveboxa na czas instalacji nie możesz przenieść? Możesz go wtedy podłączyć kablem takim jaki posiadasz. Płyta inst, tak jak pisze Ahonen nie jest konieczna.

(Borytek96) #6

Ale jak to ma być, że przeniosę livebox'a...

Odłączę go od gniazdka i nie będzie miał połączenia z internetem, bo to przez gniazdko telefoniczne, więc to też odpada.,,

(xyzzyx) #7

Przesadzasz, gniazdko możesz na ten czas przedłużyć jakimkolwiek 2żyłowym kablem. Są również kable do podłączenia telefonu 5 metrowe, do Liveboxa też się nada.

(Dyletant1) #8

Do tego niepotrzeba ani dostepu do internetu ani przewdodowego dostepu do liveboxa. Wszelkie sterowniki dostepne sa na stronie TP a Liveboxa mozna skonfigurować gdziekolwieiek, tylko połaczenie kablem do portu USB wymga tego a nie niinego kompa

(Borytek96) #9

Są sterowniki do wi fi, jest też instalacja livebox'a, ale ona jest ak genialnie zrobiona, że trzeba ją instalować razem z płytą więc to odpada...

(Dyletant1) #10

No cóż, nie będę cię przekonywał :slight_smile:

Podaj nazwę tej bezprzewodówki i system na jakim chcesz zainstalować, cała magia w Liveboxie to filtr MAC i przycisk REG, który automatycznie łaczy sobie beprzewodówke z LB wraz hasłem i dopisaniem jej MAC do listy w Liveboxie co wszystko mozna sobie wyedytować, zmieniać przestawiać ustawiać w samym routerze bez dostepu do internetu, płyty CD i wróżki Eli

(Borytek96) #11

No warto chyba spróbować mimo wszystko... :slight_smile:

neostrada_3e91

windows xp

(Dyletant1) #12

To nie jest nazwa karty bezprzewodowej. Wsadz ja do kompa moze sam sterownik sie znjadzie a przy próbie łaczenia wciskaj REG.

Tu masz drivery prawdopodobnie masz to http://www.orange.pl/kid,4002321163,id,4002532534,title,sterowniki-do-adapterow-Sagem-WiFi-,helparticle.html?selectedTerminal=adaptery+Wi-Fi+USB&selectedProducer=Sagemcom&containerShortName=is_b2c

(roobal) #13

Uruchom wiersz poleceń i podaj wyniki poniższego polecenia :arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/kopiowanie-wynikow-polecen-wiersza-polecen-windows-t499881.html

wmic nic list brief

Wynik polecenia wklej w tagu code (możesz użyć przycisku z ikonką dwóch nawiasów ostrokątnych na pasku narzędzi edytora postu) lub na stronę http://wklej.org i podaj tu tylko link.

Do konfiguracji Liveboksa nie potrzeba podłączenia do gniazdka telefonicznego (dostępu do internetu), ale wydaje mi się, że koledze chodzi o to, że nic mu to nie da, bo gdy podłączy Livebox do internetu i tak nie podepnie się do niego kablem, ani przez WiFi, bo nie ma sterowników do bezprzewodówki, a na kablu też ich nie pobierze.