Konfiguracja mirandy - ogólnie

Witam

Od dawna używałem Konnekta, jednak mogę się doczekać jakiejkolwiek aktualizacji i postanowiłem powoli rozglądać się za alternatywą. BA, już ją znalazłem, bo wszystkie inne odpadają - jedynym możliwym wyborem jest tu Miranda. Niestety nie bardzo wiem, jak się zabrać za jej konfigurację.

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że jest co najmniej kilka wtyczek obsługujących listę kontaktów (trzeba coś wybrać - tak, żebym mógł sobie zainstalować ładną skórę, ładne okienko rozmowy, itd.), kilka do okna rozmowy, etc. Do tego komunikatora podchodzę już 2 raz i chciałbym tym razem trochę bardziej się przyłożyć i poznać od podstaw, tak, żebym w przyszłości mógł się bawić wyglądem i funkcjonalnością do woli.

Prosiłbym o linki do jakichś porządnych artykułów, w których wyjaśniona jest w przystępny sposób konfiguracja, skórkowanie Mirandy. Nie chcę gotowców - gotowych opisów konfiguracji danej skórki i reszty elementów komunikatora. Po prostu chcę wiedzieć, jak za to się zabrać, żeby to miało ręce i nogi, jakich pluginów używać, etc, a dalej już pójdzie z górki mam nadzieję. Chociaż w sumie mogłoby być kilka gotowych konfiguracji - krok po kroku “od zera” do pięknego komunikatora. Może po tym sam zacznę kombinować, mieszać aż w końcu coś wyjdzie :]

Z góry dzięki za pomoc.

Rzuć okiem na http://www.miranda.kom.pl

No właśnie rzucałem, ale wszystko tu jest opisane tak “od tyłka strony” :]