Konfiguracja modemu Huawei E3131 w Aero2 na Ubuntu 13.04

(Dzialka7) #1

Cześć,

Zainstalowałem sobie na próbę najnowsze Ubuntu, a do niego modem Huawei E3131 wraz z kartą Aero.

Niestety, mimo że na początku łapał sieć, to teraz w ogóle nie chce się połączyć.

Próbowałem skonfigurować modem według artykułu dug.net.pl/tekst/197, ale niewiele mogłem zrobić.

Czy ktoś z obecnych tu byłby w stanie wytłumaczyć mi, jak laikowi, jak poprawnie wdrożyć Aero?

Będę bardzo wdzięczny.

(A2710373) #2

W “networkmenager” masz połączenie komórkowe wybierz kreatora i ustaw jak program chce, nic nie zmieniaj.

Ja mam problem z moim modemem chodził dzień a na networkmenagerze i wvdial a teraz nie chce się połączyć

The PPP daemon has died: A modem hung up the phone (exit code = 16)

ciągle ten błąd modem Huawei E367

(ra-v) #3

Modem Huawei (ale E1752 w Plus) na openSUSE - niestety nie wiem na ile to jest przydatne aby wskazać na którym kroku się zatrzymuje, i co pokazuje w logach. Logi systemowe w Ubuntu masz pod /var/log/syslog bodajże, a nie /var/log/messages.

Mogę wieczorem sprawdzić jak to chodzi na Ubuntu, na tym Huawei to mam, może też się zatrzymam tam gdzie Wy i coś poradzę…

(A2710373) #4

Udało się go zmusić do działania po zmianie firmware w modemie, łączy się od razu, uff… :slight_smile:

(ra-v) #5

O - a czym zmieniałeś firmware?

http://youtu.be/V1z8DFWbrro - u mnie ruszył na raz, i to na firmware fabrycznym od Orange (o ile taki daje) i działa na sieci Plus.

(A2710373) #6

Próbowałem wgrać firmware przez wine ale nie dało rady to zainstalowałem dwa pliki exe, sterowniki i firmware na windzie, informacje ze strony http://forum.jdtech.pl

To że modem będzie działał na Plusie niekoniecznie oznacza że zadziała na Aero tak ze twój filmik jest nie na temat.

(ra-v) #7

Swoją drogą to trochę dziwne, bo wg tego co piszesz to nie zależy aż tak mocno od modemu, a raczej od firmware. Tylko pytanie czy tylko z Aero2 są takie jaja i tylko na Ubuntu i dlaczego.

Ja znowu firmware mam typowo Orange, taki że po włożeniu do Winodowsa XP musi być uruchomiony ten programik od Orange i muszą być załadowane sterowniki, inaczej modemu nie wykrywa. Myślałem że na Linuxie będzie problem - ale nie - działa na plug&play bez zmiany firmware.

Myślę że maks. za miesiąc będę miał możliwość przetestowania internetu od Aero2 więc sam się przekonam czy Orangowy modem z UMTS 900 działający na Plusie zadziała również na Aero2. Najwyżej też będę coś kombinował przy pomocy forum JDtech.