Konfiguracja modemu Huawei E3131 w Aero2 na Ubuntu 13.04

Cześć,

Zainstalowałem sobie na próbę najnowsze Ubuntu, a do niego modem Huawei E3131 wraz z kartą Aero.

Niestety, mimo że na początku łapał sieć, to teraz w ogóle nie chce się połączyć.

Próbowałem skonfigurować modem według artykułu dug.net.pl/tekst/197, ale niewiele mogłem zrobić.

Czy ktoś z obecnych tu byłby w stanie wytłumaczyć mi, jak laikowi, jak poprawnie wdrożyć Aero?

Będę bardzo wdzięczny.

W “networkmenager” masz połączenie komórkowe wybierz kreatora i ustaw jak program chce, nic nie zmieniaj.

Ja mam problem z moim modemem chodził dzień a na networkmenagerze i wvdial a teraz nie chce się połączyć

The PPP daemon has died: A modem hung up the phone (exit code = 16)

ciągle ten błąd modem Huawei E367

Modem Huawei (ale E1752 w Plus) na openSUSE - niestety nie wiem na ile to jest przydatne aby wskazać na którym kroku się zatrzymuje, i co pokazuje w logach. Logi systemowe w Ubuntu masz pod /var/log/syslog bodajże, a nie /var/log/messages.

Mogę wieczorem sprawdzić jak to chodzi na Ubuntu, na tym Huawei to mam, może też się zatrzymam tam gdzie Wy i coś poradzę…

Udało się go zmusić do działania po zmianie firmware w modemie, łączy się od razu, uff… :slight_smile:

O - a czym zmieniałeś firmware?

http://youtu.be/V1z8DFWbrro - u mnie ruszył na raz, i to na firmware fabrycznym od Orange (o ile taki daje) i działa na sieci Plus.

Próbowałem wgrać firmware przez wine ale nie dało rady to zainstalowałem dwa pliki exe, sterowniki i firmware na windzie, informacje ze strony http://forum.jdtech.pl

To że modem będzie działał na Plusie niekoniecznie oznacza że zadziała na Aero tak ze twój filmik jest nie na temat.

Swoją drogą to trochę dziwne, bo wg tego co piszesz to nie zależy aż tak mocno od modemu, a raczej od firmware. Tylko pytanie czy tylko z Aero2 są takie jaja i tylko na Ubuntu i dlaczego.

Ja znowu firmware mam typowo Orange, taki że po włożeniu do Winodowsa XP musi być uruchomiony ten programik od Orange i muszą być załadowane sterowniki, inaczej modemu nie wykrywa. Myślałem że na Linuxie będzie problem - ale nie - działa na plug&play bez zmiany firmware.

Myślę że maks. za miesiąc będę miał możliwość przetestowania internetu od Aero2 więc sam się przekonam czy Orangowy modem z UMTS 900 działający na Plusie zadziała również na Aero2. Najwyżej też będę coś kombinował przy pomocy forum JDtech.