Konfiguracja modemu z TV aby działało Wi-fI

Witam, mam problem z konfiguracją sieci bezprzewodowej wi-fi w tv. Samsung model: UE40K5600AW.

Nie potrafię skonfigurować routera gdzie internet mam z firmy Telpol.

Próbowałem wpisać w tv. dane które mam z karty sieciowej w komputerze lecz niestety nic to nie pomogło.

Mam na myśli:

 

Adres IP

Maska podsieci

Brama domyślna

Preferowany serwer DNS

Alternatywny serwer DNS

 

Lecz niestety nic to nie pomogło, może mi ktoś pomóc i dać wskazówkę co mam zrobić aby móc korzystać z internetu poprzez wi-fi na tym modelu tv ???

 

 

Nie masz wpisywać danych z karty sieciowej na komputerze, tylko dane z routera. (ewentualnie do routera można dodać adres IP i /lub MAC karty sieciowej WiFi TV). Natomiast byłoby prościej gdybyś podał też model routera (Talpol nic mi nie mówi)

W sumie połączenie powinno zadziałać przy automatycznym pobieraniu adresów. Z reguły wygląda to tak, że wybierasz swoją sieć w ustawieniach i podajesz hasło. Ręcznie wpisywać adresów nie ma konieczności, zostaną pobrane z DHCP.

Witam ponownie mam już dane tego modemu:

MOTOROLA SB5101E

Liczę na pomoc w rozwiązaniu problemu. 

Jak sam już zważyłeś - to jest MODEM. Nie ma funkcji routera (w tym serwera DHCP), ani funkcji punktu dostępowego Wi-Fi, więc - potrzebujesz innego sprzętu by zrealizować to o czym piszesz.

Witam ponownie, dzisiaj dopiero mnie poinformowano że jest jeszcze przy tym Modemie dołączony Router o którym nic nie wiedziałem.

Jest on tak sądzę D-Link a model jego to chyba Dir 600 tak mnie poinformowano.

Więc może teraz uzyskam pomoc w rozwiązaniu wyżej opisanego problemu.

Więc teraz musisz dowiedzieć się jak jest skonfigurowana sieć WiFi w routerze Dlinka, i jeśli TV jest w zasięgu sieci, to skorzystać albo z WPS (jeśli jest włączone i skonfigurowane), albo wprowadzić w konfiguracji TV SSID sieci WiFi wraz z hasłem.