Konfiguracja monitora Samsung SyncMaster 215tw

Wiara dobra rzecz :slight_smile: Powiem więcej, udało mi się odpalić ubuntu na sterach ati, z tym, że niestety nic nie można było zrobić. Stery VESA powodowały odpalanie się białego ekranu, później doszło do tej sytuacji również ze sterami ati. Jedyne co działa to recovery mode i sesja z konsoli.

A nie wiem :slight_smile:

Być może zdestabilizowałem system na maksa, gdzie te teksty o stabilności i w ogóle… :slight_smile:

Widzę, że jeszcze długa droga przed tym systemem i oczywiście z producentami sprzętu :slight_smile:

No cóż, trza zrobić tak, żeby to zaczęło w końcu działać :evil:

Człowiek chce migrować na linuksa… i… eh

to sprawdź,

nie sądzę, nic żeś takiego nie uczynił

przesadzona opinia,

nigdy nie miałem karty na ATI na NVIDIACH nie ma żadnego problemu.

zacznij od sprawdzenia czy działa net.

Idę po skrzynkę browaru, bo zapowiada się długa noc :stuck_out_tongue:

i tu jeszcze zajrzyj

http://www.forum.ubuntu.pl/viewtopic.php?p=84932

Po wielu bojach, udało mi się w końcu przywrócić poprzednia wersję pliku z pierwszego posta.

Sterowniki VESA powodowały odpalenie ubuntu z białym ekranem. Ekran logowania był, nawet nie zniekształcony, o czym pisałem, ale po zalogowaniu - biały ekran. Nie miało znaczenia jaka sesja była uruchamiana.

Zmiana sterowników na ATI, pozwalała na odpalenie systemu,ale nie działała prawidłowo mysz. Lewy przycisk nie działał, a jego funkcję przejął środkowy (scrool) nie można było nic zaznaczyć na stronie www czy wejść w menu systemu. Jedyne co działało prawidłowo to klawiatura, i dzięki Bogu, klawisze funkcyjne.

Tak więc jestem z powrotem na początku problemu :slight_smile:

Co do sterów to w przypadku Twojej karty i Ubuntu nie musiałeś ich w ogóle instalować. :slight_smile: są otwarte i działają od razu.

Co do monitora to nie wiem (jeszcze) ale poszukam :slight_smile:

Co do myszki.

Zapewne złe wpisy w xorg.conf

Jaka myszka? (tzn ile przycisków scrollów itp)

skorzystałeś z how-to podanego wyżej ??

Już pisałem jak zmienić rozdzielczość. Wystarczy do xorga dopisać swoją.

Dla monitorów panoramicznych najlepsza rozdzielczość to 1440x900. Tylko trzeba pamiętać o odpowiedniej odległości miedzy rozdzielczościami.

Pozdrawiam

Tylko jeśli sa źle dobrane vsync i horiz sync to będzie out of range :P_

A próbowałeś na sterach fglrx?

areh

9200 - już nie jest wspierana przez fglrx, chyba że ze starszą wersją.

Ja bym zrobił tak

sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg

Wybierasz jako sterownik ati, bądź radeon, jako rozdzielczość dajesz jakie chcesz.

Grafika wstaje.

Rozdzielczość jest zła.

roisz kopie xorga

dopisujesz rozdzielczości tak jak podał Watras16

xorg wstaje rozdzielczości są OK :smiley:

albo nie wstaje wtedy kombinujemy dalej

Spróbuj zrobić tak jak mówiłem. Jak dobrze pójdzie po wylogowani zobaczysz zmienioną rozdzielczość.

Pozdrawiam