Konfiguracja monitora

(girl1) #1

mam monitor -Maxdata Belinea 10 17 15 Model B101715 jak mam go skonfigurowac aby powróciły mi kolory pierwotne mianowicie aby biały był biały a czarny nie różowy lecz czarny.reset w ustawieniach monitora nie przynosi efektów.

(girl1) #2

juz sie ucieszyłam ze ktoś był tak dobry ze mi pomógł. dwa tematy zeby ludzie zwrócili uwage na to.nikt mi nie potrafi chyba pomoc

(system) #3

Jak ci w monitorze nie dziala zmiana kolorow.

to we wlasciwosciach karty graficznej mozesz pobawic sie kolorami i sobie ustawic odpowiednie!

moze sproboj przejsc do color settings i ustawic na normal RGB albo cos takiego.

powinno byc tam pare ustawien co do kolorow

(girl1) #4

to już próbowałam zmieniałam kontrast jasność itd. ale to nic nie daje.moje oczy juz nie wiedza co to jest typowy czarny kolor :smiley:

Złączono Posta : 08.09.2006 (Pią) 19:37

najśmieszniejsze jest to ze nic nie pomaga.sciagałam nawet palety kolorów do tego monitora ale to i tak nie przynosi efektow.resetowałam go.testy pościągałam na ten monitor i nic....

(system) #5

ustaw na autodostrajanie AUTO COLOR

a jak dalej ci kolory niepasuja to pobaw sie kolorani RED BLUE GREEN + -.

Idealnej czerni nieuzyskasz na tym monitorze..

(girl1) #6

dlaczego na tym monitorze nie uzyskam idealnej czerni? kiedys z tym nie było problemu.czy to moze byc jakis wirus albo uszkodzona karta graficzna??

(system) #7

Albo karta,albo jeden z kabelkow w kablu od monitora sie przerwal.

Sprawdz ustawienia kolorow na karcie graficznej.

Wychodzi ze monitor niedostaje jednogo koloru.Sprawdz kabel czy niejest zalamany gdzies..

(Asterisk) #8

A czemu wyręczasz Moderatora ?

(M Kupczynas) #9

Przyczyn może być kilka, najczęstsze to:

• kabel - naderwany, powyginany etc...

• głośniki - stoją za blisko monitora

• wiek - Monitor wysłużył swoje

(girl1) #10

głosniki oddziaływują jakoś na monitor.jak to mozliwe?? dajmy na to ze pójde do serwisu bo monitor mam na gwarancji przyjmą mi to??

(system) #11

Podlacz to innego kompa ten monitor zeby wykluczyc wadliwa karte graficzna..A wtedy serwis..

(Asterisk) #12

Chodzi o pole magnetyczne głosników i jego negatywne oddziaływanie

(girl1) #13

da sie odmegnetyzować monitor??

(system) #14

Jak to wina glosnikow to jak je odmegnetyzujez monitor jak one sa wbudowane..

Sprawdz ten kabel czy nigdzie niezagiety(przerwanie w srodku)napewno monitor niedostaje koloru zielonego jak masz czarny kolor-ROZOWY i karte graficzna.

To samo mialem na moim starym Nec 19" WINA KABLA(przerwany kabelek w srodku kabla niewidoczne na zewnatrz kabla)byl zagiety! !!