Konfiguracja Mozilla Thunderbird 3


(BoN!3k) #1

Witam. Nie moge skonfigurować tego programu. Po zainstalowanie klikam by utworzyło konto. Następnie uzupełniam dane (Imie,mail, hasło) Biorę dalej. Następnie pojawia się konfiguracja (coś się ładuję) klikam utwórz konto i wyskakuje że nieprawidłowa nazwa użytkownika lub hasło ( są prawidłowe) Albo ja coś robię nie tak albo nie wiem . (sprawdzałem w google ale głównie są podane sposoby do THunderbirda 2. Dodam że mam konto pocztowe gmial.com.


(Mirekgw) #2

http://mozillapl.org/forum/viewforum.ph ... 234a00d3c2

http://mozillapl.org/forum/viewtopic.php?f=16&t=11786


(BoN!3k) #3

Ogólnie mam mały proble. Chciałem zmienić klijenta poczty odkąd przestał mi działać ten Windowsowy. Ale ku mojemu zdziwieniu ŻADEN nie chce działać. Teraz bawie się programem Dream Mail . Ustwaiam go tak jak jest w poradach na poczcie Gmail . Nie wiem czy te informacje tam zawarte są stare błędne ale kietyś Outlook Express działał normalnie , ale przestał działać. Porty ustawiłem tak jak zalecają. Wyskakuje że źle skonfigurowałem. (Błędnie skonfigurowany pop.gmail.com i smtp.gmail.com) Jakieś pomysły czy sugestje ?


(invader92) #4

Nazwa użytkownika musi mieć dodatek @gmal.com, mam nadzieję, że pamiętałeś o tym.

Druga sprawa:

Gmail oferuje protokół IMAP zupełnie za darmo, w porównaniu do POP jest dużo lepszy.

Korzystałeś dokładnie z tych informacji?

https://mail.google.com/support/bin/ans ... swer=78799

Aczkolwiek to jest nieco dziwne, bo Thunderbird ustawienia GMaila wykrywa automatycznie.


(BoN!3k) #5

Pamiętałem o tych rzeczach i kożystałem z podanych przez ciebie informacji. Dziwi mnie jednak to iż nie działa mi thunderbird, Outlook Express i DreamMail. Pisze iż źle konfiguruje. A co do imap. Mam dać taki sam port jak w przypadki Pop-u ?


(invader92) #6

Odbieranie imap.gmai.com

Port: 993

Wysyłanie: smtp.gmail.com

Port: 587

Przy obydwu musi być zaznaczone szyfrowanie.


(BoN!3k) #7

Dobra, zrobiłem tak. A w Thunderbirdzie pisze że zła nazwa użytkownika lub hasło. NA 100% są dobrze wpisane. Czegoś tu nie rozumiem :confused: Wziąłem ręczną konfiguracje i tak. Nie odbiera mi poczty (Może dlatego że mam all przeczytane) i jak chce wiad . wysłać to takie coś

Wysyłanie wiadomości nie powiodło się.

Wysyłanie wiadomości nie powiodło się, ponieważ upłynął limit czasu połączenia z serwerem SMTP smtp.gmail.com. Należy spróbować ponownie lub skontaktować się z administratorem sieci.

(Cedar) #8

W ustawieniach Gmail włączyłeś protokół POP? Jeśli tego nie zrobisz to nie wpuści Cię programem pocztowym do skrzynki. Tu masz napisane jak to zrobić: http://mail.google.com/support/bin/answ ... swer=13273


(BoN!3k) #9

Oczywiście to jest włączone ! Po naciśnięciu przeżuca mnie do Skrzynki odbiorczej. Dodam że Outlook Express działał wcześniej. NIe używałem go jakiś czas i po jakimś czasie zobaczyłem że nie działa. Jakieś pomysły jeszcze przychodzą wam do głowy ?


(invader92) #10

BoN!3k, masz w podpisie, że używasz Comodo Firewall. Jesteś pewien, że firewall nie blokuje połączeń Thunderbirda tj. czy ustawiłeś reguły?


(BoN!3k) #11

Zawsze zezwalam. Raz nawet go wyłączyłem. I to samo. Przyczyna musi być gdzieś indziej.


(invader92) #12

Daj screen z konfiguracją tego Thunderbirda bo i mnie to zaczyna drażnić :slight_smile:


(BoN!3k) #13

Rozwiązano. Podziękowania dla invadera ;]


(Dake) #14

hmmm a mozna wiedziec jak to rozwiazano? mam ten sam problem.


(invader92) #15

Odkopałeś post sprzed roku. Gratuluję :slight_smile:

O ile dobrze pamiętam, to w przypadku BoN!3k'a problemem sprawiał avast.

Jeżeli masz go zainstalowanego, wyłącz chwilowo i spróbuj ponownie z thunderbirdem.