Konfiguracja MPC pod DXVA

Witam

Tak jak w temacie. Potrzebuje konfigurację Media Player Classic do obsługi DXVA. Jeśli ktoś wie co pozmieniać i gdzie to niech napisze. Wiem, że w internecie jest tego masa ale wyglądają jak by były chaotyczne a może ja ich nie rozumiem. Pamiętam, że kiedyś był opis. Używało się tylko MPC K-Lite Codec i Haali Media Spliter i działało.

Pozdrawiam

odpalam film w MCP i wchodzę za pośrednictwem ikony(w trayu) filtrów video renderera, lub w programie, nie wiem czy hali czy nie hali ale DXVA zadziałało osdtatnio nawet na prehistorycznym TC1100 i GeForce4 Go żadnej konfiguracji, samo było zaznaczone

używam K-lite

co szok bo dawniej jak sięgam pamięcią sprzęt odtwarzał DivXy, RMVB dopiero ustawiajac niższą rozdzielczość a teraz obciążenie procka 25% i jest bezgłośny, a przecież ta karta nie powinna była…może nawet nie obsługuje ale działa sprawnie, nic nie kombinowałem samo przyszło

spróbuj może CCCP albo reinstalować K-lite oba podczas instalacji pytają o włączenie DXVA, pokombinuj

wydaje mi się że właśnie hali spliter

jest również programik DXVAChecker czy jakoś tak który potwierdza czy Twój sprzęt to wogóle obsłuży

bo może nie obsługuje?

Obsługuje bo kiedyś mi mpc wyświetlało DXVA a jestem po formacie i niestety już nie wyświetla. I szukam konfiguracji i nie ma ;(

Możesz napisać jaki system, jakie pliki chcesz odtwarzać i doprecyzować, co masz na myśli pisząc MPC - stary Media Player Classic, czy MPC - HomeCinema, jaka wersja i ilu bitowa?

 

Od pewnego czasu MPC-HomeCinema używa jako wewnętrznych całkiem dobrych, odtwarzających prawie wszystko kodeków LAV Filters, które dają możliwość akceleracji hardwarowej (np. u mnie nVidia CUVID, Intel QuickSync i dwa typy DXVA2). Na początek sprawdź czy masz zaznaczone wszystkie Filtry źródłowe i przetwarzające w Filtrach wewnętrznych. Potem klikasz Dekoder video na dole i w prawym górnym rogu możesz wybrać akcelerację i do czego ma być użyta (H.264, MPEG-2, SD, HD itd).

Nie wiem jak w tym dołączonym do K-Lite, ale w najnowszych buildach nightly po zaznaczeniu Pasek stanu w Widok pokazuje Odtwarzanie [H/W], a po najechaniu nawet jaki akcelerator jest używany. Chociaż ostanio mi tnie na QuickSyncu (innych nie sprawdzałem, bo używam głównie PotPlayera z LAV zewnętrznymi plus Strongene do HEVC/h.265) filmy UHD (4k) w mp4.

 

Możesz też sprawdzić forka MPC-HC zwanego Media Player Classic - BE: 

 

http://www.dobreprogramy.pl/Media-Player-Classic-BE,Program,Windows,42122.html

 

Zobacz i stabilną i rozwojową. On nadal używa jako wewnętrznych i rozwija oryginalne kodeki MPC-HC-owskie. I chyba od razu ma akcelerację włączoną.