Konfiguracja MPC pod DXVA


(Adrprz89) #1

Witam

Tak jak w temacie. Potrzebuje konfigurację Media Player Classic do obsługi DXVA. Jeśli ktoś wie co pozmieniać i gdzie to niech napisze. Wiem, że w internecie jest tego masa ale wyglądają jak by były chaotyczne a może ja ich nie rozumiem. Pamiętam, że kiedyś był opis. Używało się tylko MPC K-Lite Codec i Haali Media Spliter i działało.

Pozdrawiam


(stasinek) #2

odpalam film w MCP i wchodzę za pośrednictwem ikony(w trayu) filtrów video renderera, lub w programie, nie wiem czy hali czy nie hali ale DXVA zadziałało osdtatnio nawet na prehistorycznym TC1100 i GeForce4 Go żadnej konfiguracji, samo było zaznaczone

używam K-lite

co szok bo dawniej jak sięgam pamięcią sprzęt odtwarzał DivXy, RMVB dopiero ustawiajac niższą rozdzielczość a teraz obciążenie procka 25% i jest bezgłośny, a przecież ta karta nie powinna była…może nawet nie obsługuje ale działa sprawnie, nic nie kombinowałem samo przyszło

spróbuj może CCCP albo reinstalować K-lite oba podczas instalacji pytają o włączenie DXVA, pokombinuj

wydaje mi się że właśnie hali spliter

jest również programik DXVAChecker czy jakoś tak który potwierdza czy Twój sprzęt to wogóle obsłuży

bo może nie obsługuje?


(Adrprz89) #3

Obsługuje bo kiedyś mi mpc wyświetlało DXVA a jestem po formacie i niestety już nie wyświetla. I szukam konfiguracji i nie ma ;(


(Maha) #4

Możesz napisać jaki system, jakie pliki chcesz odtwarzać i doprecyzować, co masz na myśli pisząc MPC - stary Media Player Classic, czy MPC - HomeCinema, jaka wersja i ilu bitowa?

 

Od pewnego czasu MPC-HomeCinema używa jako wewnętrznych całkiem dobrych, odtwarzających prawie wszystko kodeków LAV Filters, które dają możliwość akceleracji hardwarowej (np. u mnie nVidia CUVID, Intel QuickSync i dwa typy DXVA2). Na początek sprawdź czy masz zaznaczone wszystkie Filtry źródłowe i przetwarzające w Filtrach wewnętrznych. Potem klikasz Dekoder video na dole i w prawym górnym rogu możesz wybrać akcelerację i do czego ma być użyta (H.264, MPEG-2, SD, HD itd).

Nie wiem jak w tym dołączonym do K-Lite, ale w najnowszych buildach nightly po zaznaczeniu Pasek stanu w Widok pokazuje Odtwarzanie [H/W], a po najechaniu nawet jaki akcelerator jest używany. Chociaż ostanio mi tnie na QuickSyncu (innych nie sprawdzałem, bo używam głównie PotPlayera z LAV zewnętrznymi plus Strongene do HEVC/h.265) filmy UHD (4k) w mp4.

 

Możesz też sprawdzić forka MPC-HC zwanego Media Player Classic - BE: 

 

http://www.dobreprogramy.pl/Media-Player-Classic-BE,Program,Windows,42122.html

 

Zobacz i stabilną i rozwojową. On nadal używa jako wewnętrznych i rozwija oryginalne kodeki MPC-HC-owskie. I chyba od razu ma akcelerację włączoną.