Konfiguracja MySQL w Krasnalu

(Dziara667645121) #1

Witam uczę się PHP z ksiązki pt.: ,, PHP podręcznik tworzenia stron WWW" autorstwa Julie C. Meloni.

Doszłem do rodziału 11 : Ustanawiane połączenia i rozpoczynanie pracy z MySQL. Pracuje na Krasnalu (v.2,7) i nie wiem jak w nim skonfigurować MySQL tak abym mógł na nim uczyć sie z książki... Zacytuje treść z ksiązki i postaram sie potem szerzej wytłumaczyc mój problem.

Mam problem w punktach od 2 do 3. Ustawiłem nazwe użytkownika, hasło i host jednak po napisaniu skryptu sprawdzającego czy MySQL działa (zawartego w książce) wyświetlił sie taki o to komunikat

Zastanawia mnie to jaki powinien być wpisany host. Autorka podaje localhost a w ustawieniach Krasnala a konkretniej w pliku my.ini pisze tak:

[WinMySQLadmin]

Server=c:/usr/mysql/bin/mysqld-nt.exe

user=Admin

password=

Zatem jako host wpisywać wyżej wymieniony katalog?

Podsumuje o co mi chodzi:

Chciałbym dowiedzieć sie jak ustawić host, nazwę użytkownika oraz hasło w MySQL tak abym mógł potem uczyć sie z tej ksiązki?

(Marcin E Pc) #2

Pokaż nam zawartość pliku db_connect.php. To nie jest ostrzeżenie o błędny połączeniu z bazą.

Pozdrawiam

(Dziara667645121) #3

(system) #4

Skąd w ogóle Ci przyszło to do głowy? Serwer to localhost.

(Dziara667645121) #5

Z localhost próbowałem na początku i w międzyczasie :stuck_out_tongue: Efekt ten sam... Potem zacząłem próbować z tym co jest w my.ini

(Anddezr+Dobreprogramy Pl) #6

Odpuść sobie krasnala, serwer-lokalnie-jak-postawic-tak-wordpressa-t341031.html . Co do książki to troszkę przestarzała ..., będziesz miał problemy jak wrzucisz skrypty na serwer jakiegoś hostingu. Jednym z problemów na sam początek będą "short tags" czyli <? zamiast <?php .

(Marcin E Pc) #7

Ja korzystam w z WebServa i jestem zadowolony jak narazie. A książka rzeczywiście nieco przestarzała.

(system) #8

Pokaże Ci mój kod na połączenia na WebServie

<?php

$baza=@mysql_connect("localhost", "root", "") //połączenie

or die('

Nie można się połączyć z bazą danych.

'); mysql_select_db("puma_galeria",$baza); //wybranie bazy danych ?>[/code]

(Marcin E Pc) #9

_Puma_ a dlaczego dalej mysql a nie mysqli? jest nowsze.

Mój kod na połączenia w WebServie:

include 'db_config.php';

$connect = new mysqli($dbHost, $dbUser, $dbPassword, $dbName);

$connect -> query ('SET NAMES utf8');

$connect -> query ('SET CHARACTER_SET utf8_polish_ci');

if (mysqli_connect_errno()!= 0)

{

echo "Połączenie z bazą danych nie powiodło się. Proszę spróbować

ponownie. Przepraszamy.";

exit;

}

Pozdrawiam