Konfiguracja na dwa monitory, ale na dwóch kartach graf

Witam,

czy ktoś robił kiedyś taką konfigurację w której udało się uruchomić jeden komputer, na dwóch monitorach ale na dwóch kartach graficznych? Na integrze i zewnętrznej na PCI Express. Da się tak?

Z tego co pamiętam to tak to nie zadziała.

Spróbuj się umówić z dwoma kobietami jednocześnie…

Umówić się można :smile:

Jest to możliwe - ot np tak działają koparki kryptowalut :slight_smile: Jednak - stopień skomplikowania jest zapewne duży lub bardzo duży. Zaczynając od hardware :slight_smile:
ps. a tutaj opis problemów z software :slight_smile:

Od kiedy koparki służą do wyświetlania obrazu? :open_mouth:

Od strony sprzętowej i sterownikowej - czym jest koparka GPU?

Wątpię że to duży problem skomplikowania. Wszystko raczej należałoby rozpatrzyć na poziomie hybrydowego sterownika (takiego jak w laptopach ze zintegrowaną i dedykowaną kartą graficzną) o który raczej na desktopie jest trudno.
W laptopie u mnie to działa doskonale i bez problemowo. Wszystko odbywa się właśnie z poziomu sterownika. A działa to tak:
Mam dwa ekrany z których korzystam. Ten w budowany w laptop i zewnętrzny monitor podłączony do laptopa. Kiedy mam uruchomioną grę lub oglądam film w 4K zewnętrzny monitor korzysta z dedykowanej karty a wbudowany ekran laptopa ze zintegrowanej na którym w tym samym czasie mogę przeglądać net czy czytać sobie pocztę czy pisać tekst w edytorze itp. W panelu sterowania sterownikiem od AMD mogę zdecydować który monitor ma być podłączony do której karty do integry czy dedyka. Więc wszystko właściwie tutaj rozchodzi się o odpowiedni sterownik.

Z tego co mi wiadomo cała koparka jest dla komputera rozumiana jako 1 urządzenie sprzętowe…

Chodzi mi o to, że koparka GPU, zbudowana na standardowej płycie z kilkoma slotami PCI-E, jest przykładem komputera, w którym kilka kart graficznych pracuje równolegle.

Z tego co kojarzę to na tych koparkach mają chyba modowane biosy :thinking:

I modowane sterowniki do GPU :slight_smile:

No ok, tak jak w Crossfire czy SLI nadal obraz daje jedno urządzenie.

Aaa… o to Ci chodzi. Crossfire czy SLI - generalnie po to potrzebny jest modowany BIOS i modowane sterowniki do GPU :slight_smile:

To jest jakiś problem? W pracy mam integrę Intela i na PCIe Radeona RX 550. Jeden monitor podpięty do Radka, drugi do integry i działa… Bez kombinowania. Windows 10 Pro. Po prostu podłączyłem i działało.

2 polubienia

Widać to może być loteria.

Ja nie wiedziałem, że się nie da. Po prostu nie miałem kabli do monitora (Display Port) i tak z głupoty podpiąłem to co miałem (HDMI) do integry i się obraz pojawił.

1 polubienie

Jaką masz płytę i jaki procek?