Konfiguracja NAT w TPLINK I CISCO

Mam Router Tp link i modem Cisco i nie mogę poradzić sobie z połączeniem NAT 

ktoś pomoże >? :smiley:

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” itp. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

już

Fajnie by było, jakbyś podał modele tych routerów. No i jeszcze fajniej by było jakbyś napisał na czym polega problem.

Dobrze TP LINK MR3220 Cisco niestety nie mogę nigdzie znaleźć

no i chodzi mi oto że np w hamachi mam niebieską kropkę czyli połączenie pośrednie a np w gta problem z połączeniem NAT z dokładną transjacją\

od razu mówię że na internecie z modemu 3g podłączonego do laptopa nie mam takich probemów

Chodziło mi głównie o Cisco, żeby było wiadomo czy to router czy modem. Prawdopodobnie masz router i wygląda na to, że masz podwójny NAT. Możesz to rozwiązać na dwa sposoby:

  1. Przekierowanie portów na hosta w innej podsieci;

  2. Podpięcie Cisco zamiast do portu WAN TP Linka, do portu LAN (na jednym z routerów wyłączasz DHCP, najlepiej na TP Linku).

Pierwsza opcja polega na tym, że na Cisco (o ile się da) dodajesz trasę statyczną do podsieci za TP Linkiem i robisz przekierowanie na hosta w tej podsieci.

Drugiej opcji tłumaczyć chyba nie muszę :slight_smile: Jest najłatwiejsza do wykonania, no i jeśli na Cisco nie można dodawać tras statycznych, to pierwsza opcja i tak odpada.

Jest jeszcze trzecia opcja (brzydka w wykonaniu), stawiasz TP Linka w DMZ na Cisco i na TP Linku robisz przekierowanie.

To jest modem . a tak poza tym niewiem o co chodzi jeżeli o port forwarding to nie działa mi przekierowywałem i nic nie działa jakby nic

no ale spróbuje wyłączyć DHCP

No niestety wyłączenie DHCP nie pomogło :frowning:

A i jeszcze dodam że router nie jest nowy bo są dwa typy tego routera ja mam ten 3G starszy v 1

Nie dostajesz od ISP publicznego IP, więc nic nie zrobisz.

Ale czemu :frowning:

no ale co powiesz o tym sposobie ? :https://www.youtube.com/watch?v=NUL9Z4QZEYM

a poza tym pisze że mam publiczne… http://wstaw.org/m/2015/09/12/Przechwytywanie.PNG

O to już musisz zapytać swojego ISP. Za publiczne IP się płaci i jest doliczane do abonamentu. Zapytaj czy można wykupić publiczne IP (koszt podejrzewam 10zł/mc).

Może najpierw dowiedz się czym jest usługa no-ip. No-ip jest dla osób, które mają dynamiczne publiczne IP (zmienne IP_.

Pod tym IP jesteś widoczny w Internecie i tak musi być, zaś Twój komputer (router) jest za NATem ISP, tzn. że takie samo IP jak Ty, ma wielu innych klientów Twojego dostawcy Internetu.

z moim dostawcą internetu jest słaby… no nic pozostaje się skontaktować