Konfiguracja neostrady LiveBox

Witam , mam w domu 3 komputery. Livebox z 1 komputerem i modemem danym przez TP znajduję się na 2 piętrze mieszkania, 2 pozostałe komputery znajdują się na 1 piętrze i by działał internet zakupiłem 1 modem ( który działa, zrobił mi to informatyk) i 1 kartę sieciową by na 3 kompie działał internet(bo modem - Gigabyte nie miał zasięgu ) zakupiłem kartę sieciową Pentagram horNET Wi-Fi PCI 802.11g , lecz mam problemy z konfiguracją jej pod livebox tp. Wiem że na adresie : 192.168.1.1 trzeba coś konfigurować, ale szczerze mówiąc nie wiem co, a informatyk który robił to z poprzednim komputerem jest nie dostępny. proszę o pomoc.

ckamil Z tego co pamiętam to musisz tylko autoryzować połączenie z daną kartą sieciową WiFi naciskając specjalny przycisk na obudowie liveboxa

dwa komputery bezprzewodowo mają być podłaczone do Liveboxa?

Więc tak, wciskasz przycisk REG ten koło wtyczki od zasilacza i biegniesz na dół. Tam wpisujesz hasło które powinieneś mieć na kartonie od liveboxu ( chyba że informatyk zmienił) i już masz połączenie.

nie ma tam żadnego hasła, jest klucz WEP, który należy wpisać

są jeszce SSID, MAC oraz S/N ale nie są one potrzebne do połączenia

chodziło mu o klucz WEP. SSID jest potrzebny do połączenia, żebyś mógł wprowadzić ręcznie połączenie do windowsa, a nie musiał wyszukiwać sieci o podanym SSID.

osobiście polecam najpierw skonfigurować komputer klient, a potem wciskać REG, najwyżej komputer będzie się kilka razy próbował podłączyć.

Wpisałem klucz WEP i wcisnąłem przycisk REG na liveboxie i nie działa …

Może kupiłem kartę ze zbyt małym zasięgiem … sam już nie wiem. Ktoś zaproponuje może dobrą kartę , która wyłapie sygnał z wyższego piętra ??

a jak wyszukujesz sieci to ile kresek sygnału pokazuje dla Twojej neostrady?

pokazuje w procentach - coś ok 30 % , bo łączę się przez program Monitor zainstalowany wraz ze sterownikami karty sieciowej z antenką

no 30% to niezbyt wiele, ale za bardzo nie powalczysz, bo anteny dołączane do kart sieciowych i w liveboxie są dookólne, czyli jak sama nazwa wskazuje działają dookoła w jednej płaszczyźnie, a nie sferycznie, więc łączenie się jednym urządzeniem nad drugim urządzeniem przy przejściu przez strop jest trudne. spróbuj położyć antenkę w karcie sieciowej i liveboxa (ale w jednej płaszczyźnie, jak gdyby równolegle w przestrzeni), może Ci to poprawi sygnał.

w ustawieniach szyfrowania na komputerze sprawdź jak masz ustawione, czy wep-open, czy wep-shared i ustaw (chyba) na wep-open. poza tym upewnij się, że masz właściwą długość klucza wep.

sprawdź na innych komputerach, czy masz ustawione, żeby automatycznie konfigurowały sieć, czy mają ręcznie wpisaną konfigurację sieci. jeśli mają ręcznie wpisaną konfigurację, to przepisz ją tak samo, tylko adres IP ustaw z inną końcówką niż obydwa i niż brama domyślna.

a tak w ogóle, to komputer Ci się w ogóle nie podłącza do liveboxa, podłącza i pisze, że połączenie jest z ograniczeniami, czy podłącza, nic nie pisze i nie działa?

jeśli w ogóle się nie podłącza, to poświęć więcej czasu na zabawę z guzikiem REG, najlepiej poproś kogoś do pomocy, żeby komputerowi kazać się podłączyć zaraz po naciśnięciu guzika, bo przy 30% powinien dać radę się połączyć.

Dalej nic nie działa, komputer w ogóle nie podłącza się do sieci jaką wykrywa moja karta sieciowa, guzik REG nic nie daje.

Gdzieś słyszałem że trzeba coś skonfigurować w panelu konfiguracyjnym liveboxa, ale nie wiem co :wink: