Konfiguracja Neostrady w Fedora 8 - Sagem F@st 800

Mam problem z konfiguracją Fedory do korzystania z łącza Neostrady. Ściągnąłem sobie sterowniki do modemu pod Linuxa, ale nie umiem ich zainstalować. :lol:

Dodam, że o linuxach nie wiem praktycznie nic. Pewnie mój problem jest banalny, ale dopiero zaczynam przygode z tymi systemami.

Mam prośbę, jeśli ktoś mógłby mi wytłumaczyć jak skonfigurować dostęp do Internetu w Fedorze to byłbym wdzięczny. Szukałem w Internecie, ale znalazłem tylko UbuNeo/UbUDSL, oraz instrukcję pod Ubuntu, oraz ubuntu-pochodne systemy.

Modem to Sagem F@st 800.

Jakie sterowniki ściągnąłeś? podaj nazwę tego pliku wraz z rozszerzeniem

@mister_wojtek

Nazwa pliku to: Fast8x0_3-0-6.tgz

Zobacz to.

@matiit Szukałem, ale dopiero teraz wpadłem na to. Więc dziękuję Ci.

Możecie sie ze mnie śmiać, ale nie nie potrafię zrobić tego tak jak jest to opisane w powyższym linku… Mógłby ktoś jaśniej, dla laika linuxowego? :mrgreen:

BTW. Dopiero teraz zauważyłem, że Fedora nie potrafi otworzyć Windowsowych partycji (format NTFS), :shock: widzi je ale przy otwieraniu wyskakuje błąd, za to pendrive który ma format FAT32 odczytuje, tylko niemiłosiernie powoli kopiuje/zapisuje/odczytuje z niego. ;/ Czytałem gdzieś dzisiaj rano, że trzeba wywołać jakieś polecenie w konsoli, aby podlinkować dyski NTFS.

EDIT:

Nikt nie odpisze? :frowning: