Konfiguracja netu win7 - XP

Yo,

bardzo proszę o pomoc w sprawie wymienionej w temacie, bo próbuje i próbuje i nic nie moge wymyśleć, a zaraz mnie szlag trafi :slight_smile:

Sprawa wygląda następująco: Mam kompa z systemem Windows 7, podłączonego do netu przez modem (modem podłączony jest do karty sieciowej REALTEK). Nazwyijmy tego kompa Komp1. Komp1 podłączony jest wbudowaną w płytę główną kartą sieciową do drugiego stacjonarnego kompa z systemem XP. Nazwyjmy drugiego kompa Komp2. W Kompie2 jest cieciówka REALTEK, taka jak w Kompie1. No i teraz najważniejsze. Komp1 widzi po LANIE Komp2 i odwrotnie. Komp1 ma dostęp do internetu i chcę, żeby Komp2 również go miał. Oczywiście udostępniłem połączenie. A teraz troche numerków:

Komp1:

utworzyły się 2 aktywne sieci:

Pierwsza sieć: SIEĆ z połączeniem lokalnym 3. Jest to sieć od modemu. Komp1 łączy się przez nią z netem bez problemów. Jej numerki:

IP - domyślne

MASKA - domyślna

BRAMA - domyślna

DNS - domyślny

Druga sieć: SIEĆ NIEZIDENTYFIKOWANA czyli lokalna LAN, nie wiem czemu tak sie nazwało … No i numerki:

IP - 192.168.1.2

MASKA - 255.255.255.0

BRAMA - brak lub 192.168.1.2

DNS - 192.168.1.2

A teraz ustawienia sieciowe Kompa2:

IP - 192.168.1.1

MASKA - 255.255.255.0

BRAMA - 192.168.1.2

DNS - 192.168.1.2

Oczywiście GRUPA_ROBOCZA jest ustawiona taka sama.

Z góry dzięki za wszelaką pomoc. W necie widziałem kilka “przypadków”, ale nie moge znaleźć takiego jaki mam ja.

Pozdro i proszę o szybką odpowiedź

Malarate