Konfiguracja Opery po przejściu z Firefoksa

Witam, ostantio kosztem Fierfoksa używam Opery, lecz wciąż brakuje mi tutaj kilku funkcjonalności.

  1. Sprawdzanie pisowni. Może nie robię zbyt wielu błędów, lecz błędy zdarzają się każdemu, a ja dążę do perfekcji.

  2. Torrenty. Opera domyślnie narzuca mi swojego klienta. Ja niestety odmawiam jego używania, wolę mojego uTorrenta, lecz jak zmusić przeglądarkę aby pliki .torrent pobierała na dysk jak większość innych?

  3. Pliki .pdf. Tak samo jak wyżej. Z tym, że tutaj pliki otwierane są Acrobat Readerem.

  4. Hasła. Po wpisaniu loginu i hasła, wybraniu opcji “Pamiętam zawsze” (czy coś w teń deseń) przy kolejnej próbie zalogowania nie widać ani hasłą, ani loginu. Dopiero po użyciu kombinacji Lewy Ctrl+Enter pojawiają się one, lecz od razu dochodzi do logowania. Chciałbym aby te dwie pozycje był widoczne tam gdzie sobie to ustawię, niczym w przeglądarce Mozilli.

  5. Pobieranie plików multimedialnych. Lisek ma genialne rozszerzenie o nazwie downloadHelper, Opera ma widżet o nazwie VideoDownloader, ale na wielu stronkach on niestety zawodzi.

Jeżeli miałbym jeszcze jakieś pytania, to dam wam znać.


ad.2 Mam solucję. W pasku adresu wklepać należy about:config, tam skonfigurować pozycję o nazwie “BitTorrent”.

“Kopalnią” wiedzy o Operze i jej konfiguracji jest polskie forum Opery

http://my.opera.com/polski/forums/

:arrow: Ad1. W wersji 10 ma to się zmienić

:arrow: ad2 Wpisz w pasku adresu opera:config >BitTorrent>odhacz Enable i Zastosuj

:arrow: ad3 Narzędzia>preferencje>zaawansowane>pobieranie>odhacz Ukryj typy… i znajdz pdf>Ustaw pokaż okno pobierania, jesli o to ci chodzi. Osobiście wolę pobrac plik pdf na dysk i go przeskanowac niż od razu go otwierac

:arrow: AD3??? I o co biega? Jesli masz kilka haseł wtedy jest okno wyboru, a tak uważam to za niepotrzebne (Opera i tak ma najbezpieczniejszy menedzer haseł więc się nie czepiaj :stuck_out_tongue: )

:arrow: Ad4 Odpalasz dany filmik>czekasz, aż się zbuforuje>wchodzisz w C:\Documents and Settings\TWOJE KONTO\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Opera\Opera\profile

\cache4> PPM>Widok>szczegóły. Potem rozmieśc ikony wg>Rozmiar lub klikasz na belkę rozmiar. Na samej górze powinieneś mieś plik o najwiekszym rozmiarze. Zmieniasz rozszerzenie na flv i masz swój filmik.

Poczytaj jeszcze to (konfiguracja Opery)

http://b39.cal.pl/opera.html#SpeedDialTweaks

ad1. A nie można ściągnąć jakiejś wtyczki/widżetu, czegokolwiek co będzie mi sprawdzało pisany tekst?

ad4. Już mam, na stronie logowania wystarczy nacisnąć ten magiczny przycisk. :stuck_out_tongue:

imgsnx.jpg

Poprawiłem numerację pytań. :stuck_out_tongue: