Konfiguracja otoczenia sieciowego

Udostępniam internet kilku osobom. Znalazł sie tam komputer, który nie wiem skąd jest w moim otoczeniu sieciowym. Osoba utrzymuje ze korzysta z innego dostarczyciela internetu. Jak sprawdzić czy dany komputer podpiał się do mojej sieci czy rzeczywiscie korzysta z innego dostarczyciela?

W jaki sposób udostępniasz ten Internet ? Podałeś za mało informacji, żeby cokolwiek Ci odpowiedzieć

Nom normalnie. Mam modem do modemu podpiety jest router ktory wysyla sygnal.

Na routerze sprawdź ,porównaj MAC adresy kompów dozwolonych (zezwól wybranym w Filtrowaniu MAC) ,a temu co się podpina ,jak go namierzysz ,na routerze ustaw brak zgody na dostęp (filtrowanie MAC) + szyfrowanie.

pawel500 ,

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu edycji swojego posta proszę skorzystać z przycisku Edytuj.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

nom ale nie wiem jak to zrobic?? pomocy

Z poziomu panelu konfiguracyjnego routera. Powinieneś mieć tam zakładkę Access Restrictions lub podobną, a tam będzie coś z adresami MAC.

pawel500 , przeczytaj w instrukcji obsługi routera jak to zrobić ,lub ściągnij manual ze strony producenta ,co router to inaczej to wszystko wygląda ,będziesz miał tam szczegółowo opisane jak to wszystko zrobić czyli : włączyć filtrowanie ,jak dodać adres MAC aby mu zezwolić na dostęp ,jak zablokować adres MAC ,jak włączyć szyfrowanie ,oraz jak wyłączyć rozgłaszanie SSID .MAC adres to taki numer karty sieciowej w każdym z komputerów ,sprawdzisz go tak : klawisz Windows+R wpisz cmd > enter .W tym czarnym oknie wpisz ipconfig /all > enter > pod kartą sieciową która łączy się z netem będzie pisać

Adres fizyczny … : i tu cyferki/literki <-to jest MAC adres.

Każdy MAC adres któremu zezwalasz na łączenie się z siecią musi być dodany do listy dozwolonych ,czyli wszyscy którym zezwalasz muszą Ci podać swój MAC i na tej podstawie utworzysz listę.

Znalazłem, dziękuje za pomoc Lukash, Kpc21