Konfiguracja Outlook express

Proszę o pomoc w skonfigurowaniu otlooka tak, aby działał poprawnie, dodam, że nie korzystałem jeszcze z tego programu

Po kolei.

Najpierw musisz dodać konto internetowe, z którego korzystasz. Napisz gdzie jest założone a podam ci ustawienia i krok po kroku jak to zrobić. :slight_smile:

korzystam z poczty na poczta.onet.pl-dzięki

TUTAJ i TUTAJ. Zamiast podanych tam danych wpisujesz te, które odpowiadają konfiguracji konta na Onecie.

No to jedziemy:

W outlook expressie wchodzisz:

narzędzia -> konta -> dodaj -> poczta -> w tym oknie wpisujesz to co ma się wyświetlać u osoby, do której wysyłasz e-maila np. imię i nazwisko lub ksywa -> dalej -> tu wpisujesz twój adres e-mail -> dalej -> tu w pierwszym okienku zaznaczasz POP3, w następnym - tam gdzie masz serwer poczty przychodzącej wpisujesz: pop3.poczta.onet.pl

a tam gdzie masz serwer poczty wychodzącej wpisujesz: smtp.poczta.onet.pl

Nie pomyl się.

i dajesz dalej -> tu jeszcze raz wpisz najlepiej pełny adres e-mail (oczywiście swój) i hasło (uwaga na wielkie i małe litery), postaw ptaszka przy zapamiętaj hasło -> dalej -> zakończ.

Ale to jeszcze nie koniec. Teraz powinno być widoczne okno “konta internetowe” i tam w zakładce “poczta” powinno pojawić się twoje nowo utworzone konto pocztowe. Zaznacz je i daj właściwości -> zakładka serwery -> i na samym dole daj ptaszka przy serwer wymaga uwierzytelnienia -> zastosuj.

Teraz jest koniec i powinno być ok.

Uruchom jeszcze raz outlooka i sprawdź czy odbiera i wysyła wiadomości.

Potem powiem ci jak ustawić resztę, żeby było wygodnie z niego korzystać.

TUTAJ typowo dla Onet’u razem z obrazkami.

Działa-jestem bardzo wdzieczny za pomoc-powiedz jak to wszystko ustawić aby było wygodnie

Podam ci ustawieni, których ja używam. Ty oczywiście możesz wypróbować innych, które wygodne będą dla ciebie.

Daj narzędzia -> opcje

I tutaj generalnie wprowadzam zmiany w trzech zakładkach.

8d8cf714ba1d24fbm.jpg

5d12ea112b6bff98m.jpg

b14b8a3f174efff0m.jpg

Gdybyś czegoś nie wiedział to pisz. :slight_smile:

Jeszcze raz wielkie dzięki za okazaną mi pomoc-mam jeszcze 1 pytanie - czy teraz kiedy dostanę jakąś wiadomość będę informowany komunikatem pojawiającym się na pulpicie np"masz wiadomość"?

tak jeśli będziesz miał uruchomionego outlooka to w tray’u będzie ci się pojawiała ikonka jak dostaniesz nową wiadomość.

tu masz też szerszy opis. Wprawdzie outlook express w wersji 5 ale on nie wiele się różni od 6 (na stronie naciśnij “konfiguracja”)

http://www.pckurier.pl/podreczniki/outlook5/index.html

I jeszcze trochę tutaj:

http://klub.chip.pl/wincat2/news/oekonf.htm#dw

Złączono Posta : 15.11.2006 (Sro) 14:07

Naciśnij też prawym myszy na ikonkach, które ci się wyświetlają w górnej części okna i daj dostosuj. I życzę miłej zabawy.

I wejdź jeszcze w widok -> układ i daj, jak nie masz, ptaszka przy “kontakty”. No i oczywiści możesz się pobawić resztą.

A jak konfigurować dla WP lub Neostrady???

Kochani userzy - na wszystkich stronach oferujących usługi pocztowe są opisane konfiguracje kont w programach pocztowych :!: Powiem więcej, przy rejestracji otrzymujesz maila z danymi do konfiguracji - wystarczy poczytać !!

Oj leniuszki, leniuszki…

dla neostrady:

serwer poczty przychodzącej POP3 wpisujesz: poczta.neostrada.pl

serwer poczty wychodzącej SMTP wpisujesz: poczta.neostrada.pl

a dla WP

serwer poczty przychodzącej POP3 wpisujesz: pop3.wp.pl

serwer poczty wychodzącej SMTP wpisujesz: smtp.wp.pl

Zamiast imienia i nazwiska w pierwszym oknie konfiguracji wpisujesz pełen adres e-mail

Reszta ustawień taka sama.

wielki dzięki

pzdr