Konfiguracja PoE


(Konczuhhh) #1

Witam ,

Zacznę tak , mam internet radiowy , mój “router” to typowy zasilacz PoE , Ubiquiti a240 050g , ostatnio formatowałem komputer , naprawiałem różne usterki , zeszły 3 dni. Dzisiaj chciałem wgrać sterowniki , ściągnąłem je u kolegi i wróciłem do domu , włączyłem instalacje i wyskoczył błąd “Cannot install drivers , no Intel® PRO Adapters find” sądze że ten router nie jest skonfigurowany , gość grzebał coś w laptopie gdy zakładał internet , czy teraz znów muszę go wzywać? Jeśli można to zrobić samemu to prosze o pomoc , nie chce płacić dodatkowych 100 zł , tak jak to w umowie pisze.

Pomóżcie prosze…


(Osimaru) #2

Do routera nie potrzebujesz sterowników, poza tym to o czym piszesz to zasilacz PoE, a zasila on prawdopodobnie antenę na dachu.

 

Daj screenshot z menedżera urządzeń, sprawdzimy czy sterowniki do wszystkiego zainstalowane.

 

Nie wiesz czy masz od dostawcy stałe czy zmienne IP?


(Konczuhhh) #3

Ja ogólnie mam tak że właśnie kabel od anteny idzie do zasilacza poe i od zasilacza drugi kabel do komputera , mój kolega ma internet od tego samego dostawcy tyle że on ma jeszcze router i do niego idzie kabel od poe , screen’a aktualnie nie mam jak przysłać , bo na komputerze internetu narazie brak , a w telefonie nie ma takiej funkcji.


(Osimaru) #4

Zapytaj kolegi czy w swoim routerze WAN ma ustawione jako Dynamiczne IP czy ma przypisane na stałe jedno i wstukane ręcznie?

 

Ogółem nie powinno być żadnych problemów, ten kabel z zasilacza podłączasz do karty sieciowej (domyślnie ustawiona na automatyczne pobieranie adresu), ale może nie masz zainstalowanych jakichś sterowników po formacie lub musisz ręcznie wprowadzić adres IP, maskę, bramę domyślną i DNS w ustawieniach karty sieciowej.


(Konczuhhh) #5

Chodzi o to że sterowniki nie chcą sie zainstalować , wyskakuje błąd

Cannot install drivers , no Intel® PRO Adapters find

IP mam to samo co on , bo ta radiówka działa tak jakby na jednym i tym samym IP i naprzykład na Omegle mam bana , nigdy na niego nie wchodziłem…

Jeszcze chciałem sie zapytać , bo gość który internet zakładał grzebał coś w laptopie , może wiecie jakie czary on tam odprawiał?


(Osimaru) #6

Może instalujesz złe sterowniki?

 

Daj tego screena, może być przyzwoitej jakości zdjęcie z menedżera urządzeń.


(Konczuhhh) #7

Dzwoniłem do dostawcy internetu mówi że trzeba zainstalować sterowniki , sterowniki nie chcą sie zainstalować :confused: ja już nie wiem :confused:


(Giiixxxx6) #8