Konfiguracja PoE

Witam ,

Zacznę tak , mam internet radiowy , mój “router” to typowy zasilacz PoE , Ubiquiti a240 050g , ostatnio formatowałem komputer , naprawiałem różne usterki , zeszły 3 dni. Dzisiaj chciałem wgrać sterowniki , ściągnąłem je u kolegi i wróciłem do domu , włączyłem instalacje i wyskoczył błąd “Cannot install drivers , no Intel® PRO Adapters find” sądze że ten router nie jest skonfigurowany , gość grzebał coś w laptopie gdy zakładał internet , czy teraz znów muszę go wzywać? Jeśli można to zrobić samemu to prosze o pomoc , nie chce płacić dodatkowych 100 zł , tak jak to w umowie pisze.

Pomóżcie prosze…

Do routera nie potrzebujesz sterowników, poza tym to o czym piszesz to zasilacz PoE, a zasila on prawdopodobnie antenę na dachu.

 

Daj screenshot z menedżera urządzeń, sprawdzimy czy sterowniki do wszystkiego zainstalowane.

 

Nie wiesz czy masz od dostawcy stałe czy zmienne IP?

Ja ogólnie mam tak że właśnie kabel od anteny idzie do zasilacza poe i od zasilacza drugi kabel do komputera , mój kolega ma internet od tego samego dostawcy tyle że on ma jeszcze router i do niego idzie kabel od poe , screen’a aktualnie nie mam jak przysłać , bo na komputerze internetu narazie brak , a w telefonie nie ma takiej funkcji.

Zapytaj kolegi czy w swoim routerze WAN ma ustawione jako Dynamiczne IP czy ma przypisane na stałe jedno i wstukane ręcznie?

 

Ogółem nie powinno być żadnych problemów, ten kabel z zasilacza podłączasz do karty sieciowej (domyślnie ustawiona na automatyczne pobieranie adresu), ale może nie masz zainstalowanych jakichś sterowników po formacie lub musisz ręcznie wprowadzić adres IP, maskę, bramę domyślną i DNS w ustawieniach karty sieciowej.

Chodzi o to że sterowniki nie chcą sie zainstalować , wyskakuje błąd

Cannot install drivers , no Intel® PRO Adapters find

IP mam to samo co on , bo ta radiówka działa tak jakby na jednym i tym samym IP i naprzykład na Omegle mam bana , nigdy na niego nie wchodziłem…

Jeszcze chciałem sie zapytać , bo gość który internet zakładał grzebał coś w laptopie , może wiecie jakie czary on tam odprawiał?

Może instalujesz złe sterowniki?

 

Daj tego screena, może być przyzwoitej jakości zdjęcie z menedżera urządzeń.

Dzwoniłem do dostawcy internetu mówi że trzeba zainstalować sterowniki , sterowniki nie chcą sie zainstalować :confused: ja już nie wiem :confused: