Konfiguracja postfix oraz dovecot na wiele domen


(Deathspell666) #1

Mam problem z konfiguracja.

 

Jest sobie serwer pocztowy o nazwie np poczta.koty.pl. Na tym serwerze jest wiele kont pocztowych, kazde we wlasnej domenie: konto@jakasdomena.pl.

Kazdy uzytkownik loguje sie przy pomocy swojego konta na smtp/pop3/imap/roundcube podajac jako serwer poczta.koty.pl oraz podaje w nazwie uzytkownika/loginu nazwe swojego konta i domene czyli np puszek@przysmaki.pl.

 

Teraz chce dodac nowa domene np poczta.psy.pl oraz skonfigurowac wszystko tak, zeby uzytkownicy mogli skonfigurowac swoje programy pocztowe na smtp/pop3/imap poczta.psy.pl oraz zeby mogli logowac sie przy pomocy swoich danych.

 

Mam zamiar zaprzestac uzywac domeny koty.pl i  chce dac uzytkownikom czas na przejscie i skonfigurowanie programow pocztowych.

 

Jak to wszystko skonfigurowac zeby obylo sie bez problemow i dzialalo jak ma dzialac ?


(roobal) #2

Death , na forum piszemy w języku polskim, w związku z tym należy korzystać z polskich liter diakrytyzowanych (ą,ę,ć,ł,ń,ó,ś,ź,ż), proszę poprawić swój post, w przeciwnym razie temat zostanie przeniesiony do kosza.

Jak już poprawisz post, napisz co tam dokładnie na tym serwerze działa. Kontami zarządzasz Postfix Adminem, ISPConfig czy ręcznie dodajesz wpisy do bazy danych? Jaką nazwę ma serwer poczty/host, na którym działa serwer poczty?

Z czym dokładnie masz problem?