Konfiguracja QoS a router Netii (Asmax)

Witam posiadam router netii asmax ar 1004g ktory posiada funkcje QoS, chce ograniczyć prędkość jednemu z PC’tów który podłączony jest do routera przez LAN (wyjście Ethernet). Jednak schematy konfiguracji QoS znalezione w internecie zupełnie odbiegają od tego co mam na moim routerze, może ktoś pomoże mi to rozszyfrować, fotki z menu QoS:

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Instrukcja od routera - konfiguracja QoS strona 66

ftp://ftp.asmax.pl/instrukcje/ar-1004G_ns_wireless/man_AR1004g.pdf

Ponadto mam pytanie, czy mój router nie posiada też czasem ograniczenia prędkości na dane wyjście ethernet ? Ponieważ takie info znalazłem w necie.

Według instrukcji i tego co opisano w panelu konfiguracyjnym, na pierwszym zrzucie wybierasz typ znakowania pakietów, domyślnie QoS jest włączony, ale pakiety nie są znakowane, przynajmniej tak wynika z instrukcji i opisu w panelu. Na drugim masz tabele kolejek dla określonych interfejsów i możesz stworzyć 24 takiego reguły. Na trzecim zrzucie wybierasz politykę kolejkowania pakietów, szczegóły zapewne opisane są w instrukcji. Na czwartym zrzucie tworzysz reguły w opraciu o kolejkowanie dla określengo portu przełącznika, MAC adresu, czy adresu IP.

Pozdrawiam!